SUV

Kia ukázala nové malé SUV, po prázdninách bude v prodeji

Kia ukázala nové malé SUV, po prázdninách bude v prodeji
Zdroj: Kia

Dvojče Hyundaie Kona bude mít svěží a jednoduchý design, a automobilka slibuje, že interiér si nezadá s evropskými auty.

Hyundai Kona už jsme viděli na špionážních obrázcích a celé to bylo o to pikantnější, že vznikly v Portugalsku, kde jeho jméno znamená jedno opravdu vulgární slovo. To jeho dvojče jménem Stonic takové problémy mít nebude, jeho jméno je kombinací slov ‘Speedy’ a ‘Tonic’ s odkazem na první a poslední notu hudební stupnice. ‘Stonic’ v tomto smyslu naznačuje, že jde o agilní vůz nabízející v segmentu kompaktních SUV něco nového a svěžího.

DOPORUČUJEME: Policie bude mít Hyundaie, dostala slevu 72 procent!

Nový a svěží bude hlavně design. Měl by být jednoduchý, výrazný a zbytečně nepřeplácaný, to samé nám Kia slibuje i v interiéru. Přestože na skicách vypadá Stonic jako auto, co jsme si kreslili do školních sešitů, tak v reálu určitě nebude tak svalnaté a opulentní, a to ani chystaná sportovní verze GT. Interiér by pak měl bý výrazně proevropský, alespoň tak to Kia uvádí v tiskové zprávě.Pod kapotou najdeme ty samé motory a techniku jako u sesterského Hyundaie, takže základ nabídky bude tvořit přeplňovaný litrový tříválec, který doplní ještě benzínová 1,4 l a naftová 1,6 l. Pohon všech kol? To je ve hvězdách... 


DOPORUČUJEME: Kia Stinger je zajímavější, než by vás kdy nejspíš napadlo. Proč?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události