Toyota

Nejdelší smyk na světě - ujel bokem 165 kilometrů! VIDEO

Nejdelší smyk na světě - ujel bokem 165 kilometrů! VIDEO
Zdroj: Toyota

Vzal Toyotu GT86, natankoval plnou nádrž, spolknul kynedril a šlápnul na plyn. Tohle je nový světový rekord v driftování!

Že už jsou všechny rekordy překonány a nové lze dosáhnout jen velmi těžko? No zcela evidentně to není pravda... Jihoafrický novinář Jesse Adams na speciální kluzné fólii dokázal s novou Toyotou GT86 jet bokem nekonečných 165 km průměrnou rychlostí 29 km/h. Trať, připomínající svým tvarem kruhový objezd, obkroužil víc jak tisíckrát!

DOPORUČUJEME: Mladý řidič naboural své Subaru WRX STI. Kde udělal chybu?I původní rekord patřil Toyotě GT86, před třemi lety s ní jel Harald Müller z Německa v jednom driftu celých 144 kilometrů. Jihoafrický novinář ho ale zvládl překonat, potřeboval na to 5 hodin a 46 minut. Pak už se mu definitivně zamotala hlava a došel benzín. A právě to byl největší limit při rekordu. „Fyzicky jsem se na to připravoval dlouho, ale řešili jsme hlavně to, za jak dlouho nám dojde benzín,“ řekl pak Adams v rozhovoru. „Nakonec jsme z GT86 vyndali rezervu a zvětšili nádrž. To byla jediná úprava na jinak sériovém autě.“ Toyota se samozřejmě raduje, opět se potvrdila její spolehlivost.


DOPORUČUJEME: Hammondova nehoda krok za krokem. Proč havaroval? Clarkson: Myslel jsem si, že je mrtvý!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události