Škoda

Škodovka postavila elektrickou plážovou buginu!

Škodovka postavila elektrickou plážovou buginu!
Zdroj: Škoda Auto

Postavili ho na základech modelu Citigo, použili elektrický pohon z příbuzného modelu up! a celé to trvalo nějakých 1500 hodin. Jedná se o projekt 22 žáků Středního odborného učiliště Škoda Auto.

Ano, teď už je vám nejspíš jasné, že se jedná jen o školní cvičení, a že se podobného volnočasového auta od škodovky nedočkáme. Práce na modelu Elemnt začali prvními výkresy na podzim 2016, od ledna se pak pracoval už na celém autě. Střecha auta šla pryč, stejně jako dveře, boky auta jsou pak úplně nové. Podle studentů prý byla nejtěžší práce na individuálních karosářských dílech. Naopak 82koňový elektromotor a baterie byly beze změn převzaty ze sesterského elektrického modelu up!

DOPORUČUJEME: Učni z Volkswagenu postavili hybridní Golf GTI s výkonem 410 koní!


Škodovka rovnou avízuje, že podobný model nehodlá vyrábět. Naopak, Citigo bez náhrady skončí a se sportovním modelem to taky nevypadá nijak zvlášť nadějně, pokuď bude, pak až po roce 2020 a bude na elektřinu. Od roku 2014 postavili studenti už čtyři auta. První bylo kupé Atero na bází Rapidu Spaceback, předloni pick-up Funstar a úplně prvním studentským projektem byl v roce 2014 CitiJet, což byla dvoumístná otevřená verze Citigo.


DOPORUČUJEME: Citigo končí, nahradí ho malý crossover. Konec bude i s Fabií Combi

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události