BMW

Policie řekla, jak to bylo s nehodou služebního BMW. PRVNÍ FOTKY

Téměř po měsíci zveřejnili jihomoravští hasiči první fotografie nabouraného policejního supersportu BMW i8. To na konci května nabouralo, když jeho řidič dostal mozkovou příhodu. V autě s ním jel hradní protokolář Vladimír Kruliš. Generální inspekce bezpečnostních sborů dokončila prověřování, zda jeho jízdou nebyly porušeny předpisy.

S autem policista havaroval 29. května večer. Prezident Miloš Zeman byl se svým týmem na návštěvě Jihomoravského kraje, policie ve večerních hodinách předváděla jeho spolupracovníkům supersport BMW i8, který měla na půl roku vypůjčený.

Řidiče ale postihla náhlá mozková příhoda, po které skončil vůz mimo silnici. Kruliš utrpěl zlomeninu dvou obratlů. Z nemocnice jej propustili v uplynulých dnech Policista zatím v péči lékařů zůstává.

Po necelém měsíci konečně hasiči zveřejnili první fotografie nabouraného BMW. Jejich zveřejnění musela posvětit Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Po nehodě v Brně-Chrlicích se objevily spekulace, že měl BMW řídit místo policistů hradní protokolář Kruliš. To ale hasiči záchanáři. Oba muže z vozu vyprošťovali a Kruliš seděl na místě spolujezdce. Zranění, které on i policista utrpěli, vylučovala, že by si po nehodě vyměnili místa. Vyloučilo to také šetření GIBS.

"Po provedeném šetření bylo prokázáno, že v této souvislosti nedošlo ke spáchání trestného činu. Tímto byla zároveň vyvrácena spekulace o tom, že vozidlo v době havárie řídila civilní osoba. Tato část spisu byla tedy postoupena na policejní prezidium k dalšímu prověření. Ta část spisu týkající se samotné dopravní nehody zůstala a nadále zůstává v kompetenci Generální inspekce bezpečnostních sborů," uvedla mluvčí policejního prezidia Markéta Skupien.

Podle policejní mluvčí projevil sám Kruliš zájem vidět BMW i8 "v akci". Ředitel Jihomoravských policistů Leoš Tržil s ukázakou souhlasil s tím, že je možné Krulišovi vůz ukázat až po skončení slavnostní večeře po 20. hodině. Během jízdy se ale policistovi přitížilo a vůz přestal ovládat.

"K podrobnostem samotné havárie se nemůžeme vyjadřovat, neboť ze strany Generální inspekce bezpečnostních sborů stále probíhá prošetřování a případ je v jejich kompetenci," dodala mluvčí Skupien.

Ačkoliv z nařízení ministerstva vnitra vyplývá, že „V dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů" tvrdí mluvčí prezidia, že mezi široké úkoly policie patří i preventivní prostředky, včetně prezentace techniky.

Nedošlo prý ani k porušení smlouvy se společností, která vozidlo policistům zapůjčila. Spolupráce s ní bude nadále pokračovat a policie si příští týden převezme nové BMW i8.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události