Ferrari

Svět se obrací naruby, Ferrari bude vyrábět SUV

Svět se obrací naruby, Ferrari bude vyrábět SUV
Zdroj: Facebook

Bývalý ředitel Ferrari Luca di Montezemola by tohle nikdy nedovolil! Jenže všechno je jinak... Śéf koncernu FCA Sergio Marchionne převzal otěže italského výrobce superaut, a že prý je po SUV od Ferrari poptávka, a tak by byla škoda ji nevyužít.

Pokuď jste věřili v nějaká pravidla a sliby, zapomeňte na ně. Britský časopis Car jako první upozornil na fakt, že Ferrari připravuje do výroby SUV, byť italská automobilka o něm hovoří jako o crossoveru, nebo soft-roaderu. V roce 2021 by se měl začít vyrábět!


DOPORUČUJEME: Lamborghini Urus bude prodejní trhák. Jen se nějak zpožďuje... A bude i další nový model! 


Auto s kódovým označením F16X bude mít parametry supersportů a jeho konkurencí bude Lamborghini Urus a Aston Martin DBX. Bude mít pohon všech kol, aktivní pružení a hliníkové šasi. Auto, které bude vyšší než stávající model Lusso další generace, ale nebude mít takzvané sebevražedné zadní dveře bez středních sloupků, tohle prý zůstane vyhrazeno jen pro gétéčko.


DOPORUČUJEME: Baví vás auta? Podívejte se na naše videotesty!


Bohužel, gétéčkům zůstane asi i dvanáctiválec, protože pro F16X se počítá maximálně s vidlicovým osmiválcem a hybridním pohonem. I tak bude ale nové Ferrari startovat na ceně cca 350 000 dolarů, tedy 8 milionů korun. Nové SUV od Ferrari, pardon, crossover, by mělo firmě zdvojnásobit stávající prodeje, takže by se prodalo cca 16 000 aut ročně... Ano, svět se v pr... obrací na ruby. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události