Doporučujeme

Šéf automobilky Tesla má minimální plat, přesto vydělal 32 miliard

Šéf automobilky Tesla má minimální plat, přesto vydělal 32 miliard
Zdroj: Tesla

Šéf a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk si nechává plazit jen minimální mzdu určenou pro stát Kalifornie, ale i těch pár stovek dolarů posílá na charitu. Přesto jen vloni vydělal 1,34 miliard dolarů, tedy 32 miliard korun! Na čem?

Je to od Muska hezké a velkorysé gesto, že celou svoji mzdu věnuje na dobročinnost, ale na druhou stranu, čekali byste snad od šéfa automobilky, které funguje hlavně na tom, že dostává peníze z různých grantů a z pobídek jednotlivých vlád, něco jiného? Musk má totiž manažerskou smlouvu, a ta mu garantuje takzvané bonusy, pokuď automobilka splní svoje plány. A protože se Tesle vloni dařilo, tak Musk může být spokojený. Nemluvíme přitom o tom, že má peníze i z dalších zdrojů a projektů.
 
DOPORUČUJEME: Elektromobily Tesla si v ČR koupíte přes internet, tedy stejně jako ledničku, mobil nebo psí granule.

 

Tesla vyplatila Muska hlavně za to, že se povedlo navýšit produkci nad 100 tisíc aut ročně, a že byl uveden na trh Model X. Rekordní částku 1,34 miliard USD však Musk nedostal v hotovosti, ale v akciích své firmy. Tohle je u velkých společností běžný zvyk, jen těch 6,7 milionu akcí při ceně 194 dolarů za jednu akcii udělalo celkem slušný balík... Snad vás uklidní alespoň to, že Musk musel obratem část akcií prodat, to aby uhradil daň z příjmu státu Kalifornia ve výši 594 milionů dolarů, tedy 14,3 miliardy korun!!! 

DOPORUČUJEME: Tesla už není americkou jedničkou. Vystřídalo jí General Motors

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doporučujeme

Důležité Události