Doporučujeme

Nové iPhony nebudou za jízdy rušit řidiče

Nové iPhony nebudou za jízdy rušit řidiče
Zdroj: archiv autoTN.cz

Přestože si drtivá většina řidičů uvědomuje, jak nebezpečné může být používání telefonu za jízdy, stejně se 76 procent přiznává, že při řízení telefonuje, píše zprávy i maily a sleduje sociální sítě. Apple teď pro novou generaci iPhonů přichystal aplikaci Nerušit při řízení.

Aplikace „Do Not Disturb While Driving“, která bude fungovat na nové generaci operačního systému telefonu iOS 11 umí po čas řízení blokovat hovory, zprávy a upozornění. Záměrem je nerušit řidiče při řízení a tím zabránit nehodám. Dá se zapnout manuálně, nebo automaticky pomocí Bluetooth. Když totiž budete mít spárovaný telefon s autem, tak jakmile nastoupíte do auta a rozjedete se, tak se systém „Nerušit při řízení“ sám spustí. Zároveň umí automaticky poslat volajícímu informaci, že řídíte, a že se ozvete později. Hovory se vám nezablokují, tedy slespoň když máte telefon propojený s autem, nebo s Hands-free.
 

DOPORUČUJEME: Názor experta - video z tragické nehody dvou dívek by mělo jít do autoškol jako odstrašující příklad


Samozřejmě, že si to musíte sami nastavit, takže prvotní rozhodnutí je na vás, ale nikdo nemůže zpochybnit, že by podobné aplikace ve všech telefonech mohly být přínosem. Rodiče určitě ocení, že je tady i mód, který zabraňuje vypnutí „Do Not Dusturb While Driving“ během jízdy.


DOPORUČUJEME: Baví vás auta? Podívejte se na naše videotesty!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události