Dálnice

8 důvodů, proč se od pátku do neděle vyhnout dálnici D1

Jestli je to jen trochu možné, tak o víkendu na dálnici D1 nevyjíždějte!

1. O víkendu se na okruhu v Brně jede Velká cena. Mistrovství světa motocyklů tradičně láká desetitisíce fanoušků, letos se očkává návštěvnost přes 200 tisíc lidí; víc jak dvě třetiny z nich přijedou právě po D1. Část v autech, druhá na motocyklech. 

2. Kvůli opravě mostu byl uzavřen průjezd přes Velké Meziříčí, což byl jediný způsob jak objet dálnici D1 v případě problémů mezi 134 a 146 kilometrem. Z dálnice se naopak stala oficiální objížďka, kde můžete mezi těmi sjezdy jet bez dálniční známky. O to vyšší tam tedy bude provoz.


DOPORUČUJEME: Představujeme vám nejlepší řešení pro ucpané dálnice!

3. Jen za poslední tři dny bylo na dálnici D1 víc jak deset velkých kolon. Ta nejdelší měla délku přes osm kilometrů a čekalo se v ní pět hodin. Důvod? Na silnici vytekla nafta. A to byly všední dny...

4. Aktuálně se dálnice opravuje ve 14 úsecích. Na většině míst je provoz sveden do dvou zúžených pruhů. Jakmile se v takovém místě stane nehoda, dálnice se okamžitě zablokuje!


DOPORUČUJEME: Dopravní omezení pro kamiony, v pátek a sobotu mají zákaz jízdy po dálnici. Proč?


5. Tento víkend bude patřit v celé Evropě k těm nejnáročnějším. Ředitelství silnic a dálnic i s ohledem na Velkou cenu omezilo počet víkendových prací na D1. Při čekání v koloně se tedy nerozčilujte, že se na dálnici (opět!) nic neděje.

6. Policie doporučuje kolony na dálnici D1 neobjíždět. Důvod je prostý, objízdné trasy nedisponují potřebnou kapacitou a často zkolabuje doprava i v okolních městech.


DOPORUČUJEME: Kde se měří na dálnici D1? Tady určitě sundejte nohu z plynu!

7. Bude horko a příležitostné bouřky z vedra, jízda je pak o to náročnější. Očekávají se teploty přes 30°C, ale taky kroupy. V noci za deště čtvrtina řidičů hůř vidí, takže ani noční přesun není ideální řešení. 

8. Musíte na dálnici D1 přesto vyjet? Určitě mějte v autě pořád minimálně čtvrtku nádrže, abyste měli jistotu, že v koloně budete moci mít nastartované auto a puštěnou klimatizaci. Dostatek tekutin je samozřejmostí, stejně jako malé občerstvení. Sledujte dopravní informace a používejte online navigační systémy.


Baví tě auta? Jsi za volantem každý den? Dej nám like na facebooku!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události