Silnice

I silnice první třídy budou mít tři pruhy. Přibude 11 úseků po celé ČR

I silnice první třídy budou mít tři pruhy. Přibude 11 úseků po celé ČR
Zdroj: TN.cz

U Benešova to už funguje, teď chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přimalovat nebo dodělat třetí pruh hned na dalších jedenácti vybraných úsecích silnic prvních tříd. Novinka má zrychlit a zároveň zklidnit dopravu.

Aktuálně se třemi pruhy jezdí po silnici 1/3 mezi Mirošovicemi a Benešovem, spokojeni jsou řidiči i policisté. „Zaznamenali jsme jen kladné ohlasy ze všech stran, doprava se zklidnila a přitom doplnění třetího pruhu přišlo jen na 75 milionů korun,“ řekla serveru idnes.cz tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Třetí pruh přitom slouží primárně k předjetí kamionů a pomalých vozidel.

DOPORUČUJEME: Nebojte se, na D1 se úsekově měří dál jen v jednom pruhu. ŘSD ale poptává další radary.


Aktuálně už se upravují další vybrané silnice, konkrétně je to 1/13 Jitrava - Liberec, 1/15 Kunratice - Jablonec a 1/65 Janblonec nad Nisou - Rychnov. Poté přibudou silnice 1/9 Zdiby - Líbeznice, 1/20 Písek - Pištín, 1/12 Úvaly - Kolín a mělo by se pokračovat i na „testovací“ silnici 1/3 u Benešova. ŘSD se pak pochlubilo, že se v budoucnu můžeme těšit i na rozšíření silnice 1/13 mezi Chomutovem a Kláštercem na Ohří a 1/16 mezi Mělníkem a Velvary. Návrhy nových silnic prvních tří pak s tříproudovou variantou počítají již ve fázi projektu, prvním úsekem by měla být nová silnice mezi Mladou Boleslaví a Jičínem.


RÁDI JEZDÍTE? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

   

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události