Nehoda

Měla nohy na palubní desce, airbag jí zlámal nohu i ruku

Měla nohy na palubní desce, airbag jí zlámal nohu i ruku
Zdroj: Facebook Audry Tatum

Dáváte si nohy na palubní desku, protože je vám to pohodlné? Můžete skončit úplně stejně... Zlomený nos, ruka, stehenní kost a kotník. Je to dva roky, ale následky má dodnes.

Byl to den jako každý jiný. Audra Tatumová jela se svým manželem pro děti do školky, když se před nimi stala nehoda a její muž nestihl rodinný Ford Fusion dobrzdit. Rána to nebyla nijak velká, nehoda se týkala pěti aut a ostatní cestující vyvázli jen s modřinami. Až na tuto ženu... Přestože jí to muž předtím několikrát říkal, udělala si opět pohodlí a opřela si nohy o palubní desku. A co se tedy přesně stalo?


DOPORUČUJEME: Ferrari za 6 milionů korun mu dělalo radost necelou hodinu...

Je to vlastně úplně jednoduché - vystřelil airbag. Jenže místo toho aby chránil, tak ubližoval. ..Rychlost airbagu při vystřelení je totiž cca 170 až 200 km/h. A přesně touto rychlostí vystřelil zkřížené nohy pasažérky proti jejímu tělu a obličeji. Následky byly samozřejmě fatální, ženu museli z auta dostat až záchranáři. Měla zlomený nos, předloktí, stehenní kost a kotník.

 
DOPORUČUJEME: Kuriozní nehoda - dálnici pokryl odporný sliz. Vypadalo to jak při natáčení sci-fi filmu!


„Na silnici to vídám v podstatě denně,“ říká Jan Červenka, vedoucí rubriky AutoTN.cz, automobilový závodník, a taky instruktor bezpečné jízdy. „Učím řidiče, jak mají sedět za volantem sportovního i obyčejného auta, ale málokterý řidič dbá na to, aby dobře seděli i pasažéři v jeho autě. Tedy řádně připoutaní, s nohama dole, bez zbytečných zavazadel. Přitom to je extrémně důležité, nepřipoutaný pasažér může ostatní v autě při nehodě zabít. A v tomto případě doplatila žena na to, že v autě prostě seděla tak, jak se nemá.“ 


DOPORUČUJEME: Nepoutáte se v autě? Ohrožujete život svůj i ostatních! Podívejte se na video a pochopíte...

 
Nyní, o dva roky později, má Audra Tatumová trvalé následky a je v invalidním důchodu. Našla si ale nový smysl života - většinu času vysvětluje ostatním lidem, jak je důležité správně sedět v autě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události