Singer

Narodila se legenda! 6 válců, chlazení vzduchem a 500 koní

Narodila se legenda! 6 válců, chlazení vzduchem a 500 koní
Zdroj: Singer

O firmě Singer už jsme psali. Americká společnost, která reinkarnuje Porsche 964 do absolutně dokonalé podoby. A teď bude ještě dokonalejší...

Představili totiž motor. Vlastně... M O T O R! Jde o legendární vzduchem chlazený šestiválcový boxer, ale jeho parametry vám vyrazí dech. Stejně jako když zjistíte, že jde o společné dílo Singeru, Williamsu a konstruktéra původního motoru pro Porsche, pana Hanse Mezgera. 


DOPORUČUJEME: Singer 911 - pravděpodobně jedno z nejkrásnějších a nejdokonalejších aut, které si můžete koupit

Vzpomínáte si, jak byl na autosalonu v Ženevě představen nový RUF? Auto s karbonovou karoserií a nadvakrát přeplňovaným šestiválcem, výkon 710 koní... Tehdy spousta fandů začalo řešit, jestli Singer se svým tradičním přístupem k motorům trochu neztrácí. A teď se objevilo tohle: vzdhcume chlazený šestiválec 4,0 l, který má výkon 500 koní a točí závratných 9000 otáček. Jenže to je jen výsledek. A v tomhle případě je snad ještě důležitější cesta... Tento motor je totiž založen na legendární pohonné jednotce 3,6 l, kterou navrhl pro Porsche 911 Hans Mezger. A nový motor je společným dílem Singeru, závodní stáje Williams a Hanse Mezgera.


DOPORUČUJEME: Největší hvězda autosalonu v Ženevě - RUF, nástupce legendárního Yellowbirdu!

Každý, kdo dočetl až sem, je nepochybně petrolhead. A zná původní šestiválec, který patří k těm nejlepším motorům všech dob. Fungoval v civilních i závodních Porsche, měl úžasný průběh výkonu a je známý pro svou extrémní spolehlivost. Hans Mezger pak byl konzultantem při vývoji tohoto nového motoru pro vozy Singer.


MÁTE RÁDI AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!


Nová jednotka je něco jako umělecké dílo. Má karbonové sání, titanové výfuky, kované písty, speciální chemicky upravený povrch válců a vlastně jde o tradičně postavený motor, který využívá klíčkové poznatky z 21. století. Zatím neznáme další detaily, ale trošku alarmující jsou některé zákulisní zprávy ze světa motorsportu, kde se praví, že vzduchem chlazená závodní Porsche nikdy neměla víc jak 100 koní z litru objemu, a že tenhle motor je spíš jen přání, než aby se skutečně vyráběl... Co si o tom myslíte vy?


DOPORUČUJEME: Volume doprava - 5 nejlépe znějících motorů od Porsche!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události