Porsche

Reinkarnové staré Porsche 911. Absolutní nádhera!

Reinkarnové staré Porsche 911. Absolutní nádhera!
Zdroj: Gunther Werks

Americká firma Gunther Werks představila model 400R. Jde o nádhernou přestavbu posledního vzduchem chlazeného Porsche 911!

Nejznámější firmou na stavby starých Porsche je bezesporu americká společnost Singer, jejíž modely fascinující i lidi, kteří jinak nemají k autům nijak zvláštní vztah. Nyní se na scéně objevila firma Gunther Werks, která představila model 400 R, citlivě zrekonstruované Porsche 911 generace 993. Vyrobí jen 25 exemplářů a cena bude 11 milionů korun.


DOPORUČUJEME: Singer 911 - cesta k absolutní automobilové dokonalosti!

  

Podobně jako Singer, tak i Gunther Werks dal autu karbonový bodykit, z identického materiálu je i střecha, podlaha nebo zadní křídlo. Motor vyladila americká firma Rothsport, která původní vzduchem chlazený atmosférický šestiválec vyladila na 405 koní a 447 Nm, motor točí až 7800 otáček. Převodovka je dál manuální, ale má zkrácené řazení, samosvor na zadní nápravě má pak agresivnější nastavení. Auto bezpečně zpomalují závodní brzdy Brembo, plně stavitelný podvozek pak pochází od renomovaného výrobce KW. Tady se určitě stojí zmínit o novém motoru pro Singer, který staví Williams - je chlazený vzduchem a měl by mít 500 koní!

DOPORUČUJEME: 40 let staré Porsche Turbo je denně v provozu. Neuhádnete, kolik už má najeto!

První auta se k zákazníkům dostanou na jaře příštího roku, už nyní je víc jak deset aut pod zálohou. Jestli tedy máte zájem, musíte si pospíšit. Jen dodáváme, že Singer by vás přišel na cca 7 milionů korun (plus auto, ze kterého se staví) a čekali byste na něj cca 2 roky.


BAVÍ VÁS AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Porsche

Důležité Události