Doporučujeme

Elektrický tahač od Tesly nebude potřebovat řidiče

Elektrický tahač od Tesly nebude potřebovat řidiče
Zdroj: hi-news

Příští měsíc má být představený nový elektrický tahač Tesla. A prý by měl umět jezdit i bez řidiče!

Ano, je to tak, tohle by byla revoluce v kamionové dopravě. Tesla už si zažádala o povolení testovat autonomní kamion na silnicích v Nevadě a Kalifornii. Přitom na těch samých silnicích probíhají i testy Toyoty, ta tam zkouší svůj prototyp vodíkového tahače.


DOPORUČUJEME: Elektromobil Tesla si už i v ČR koupíte přes internet. Druhý den ho máte doma, stejně jako ledničku.


Podle toho co víme, tak tahač Tesla Semi by měl v pohodě zvládnout jízdu po dálnici. Společnost však musí zásadním způsobem upravit software z modelu Tesla, protože ovládání kamionu a osobního auta se od sebe zásadně liší. Vize je zatím taková, že řidič by tahač řídil jen z takzvaného dálničního seřadiště do skladu, ale jízdu po dálnici do cílové destinace, respektive na další překladiště, by tahač zvládl sám. O dojezdu a kapacitě baterií zatím nevíme nic, snad za měsíc. A vodíková konkurence?


DOPORUČUJEME: Šéf Tesly bere minimální plat, přesto jen vloni vydělal 32 miliard

Ta právě bojuje s tím, že může testovat jen v Kalifornii, protože jinde po světě nejsou čerpací stanice na vodík. O průlom mezi kamiony se pokouší i Volvo, které už má za sebou ostré testy autonomního řízení u stávajících modelů - Volvo mluví o technologii silničních vlaků.

DOPORUČUJEME: Autopilot Tesly nezvládl bežné zúžení na dálnici a havaroval. Řidič je OK.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události