Porsche

40 let staré Porsche 911 Turbo! Uhodnete, kolik má najeto?

40 let staré Porsche 911 Turbo! Uhodnete, kolik má najeto?
Zdroj: YOUTUBE

Víc jak dvě třetiny všech vyrobených Porsche jsou stále v provozu. Starších modelů 911 Turbo ale jezdí výrazně méně, často se prodávají 40 let stará auta, která nemají najeto ani 100 tisíc kilometrů. Pro tenhle kousek to ale rozhodně neplatí!

Řeč je o Porsche 911 Turbo z roku 1975. Většina podobných aut, která se dožila současnosti, parkuje v klimatizovaných garážích, téměž nevyjíždí a majitelé o nich rádi hovoří jako u umění a investici. Jinými slovy, chtějí z nich vyrazit co nejvíc peněz.


DOPORUČUJEME: 911 Singer - nejkrásnější Porsche všech dob!

Kanaďan Bill McEchern to má ale jinak. Auto si koupil jako nové v roce 1975 a od té doby s ním jezdí. A jezdí s ním i dnes, protože mu prostě dělá radost ho řídit. Aktuálně s ním ujel už 1 166 387 kilometrů a nehodlá ho zaparkovat. Uznejte, že takovou porci km by tomuto Porsche hádala málokdo. Bill o sobě říká, že je zkrátka fanoušek značky, a že jezdí autem nejen o víkendy, ale i na různá setkání. Jeho poslední výlet byl z Toronta do Monterey v Kalifornii, což je 4500 km dlouhá štreka!


Máte rádi auta? Zaparkujte u nás na Facebooku!


Za celou dobu vlastnictví se Bill nemusel pouštět do nějakých extrémních oprav nebo renovací. Jezdí s autem tak jak bylo vyrobeno, jen mu dopřává pravidelný servis. Samozřejmě, že má auto nové brzdy, díly na podvozku a prošlo generálkou motoru i převodovky, ale je to živoucí důkaz toho, že legendy neumírají!

DOPORUČUJEME: Staré Porsche 911 SC pohání elektromotor z Tesly. Palec nahoru nebo dolů?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události