Škoda

Elektrická škodovka se bude vyrábět v Čechách

Elektrická škodovka se bude vyrábět v Čechách
Zdroj: Škoda Auto

Škodovka představí ve Frankfurtu facelift auta, které se ještě nevyrábí! Koncept Vision E doznal změn, poprvé bude k vidění na autosalonu ve Frankfurtu.

Koncept první čistě elektrické škodovky začíná nabírat stále jasnější rozměry. Škodovka zveřejnila nové skici, na kterých je vidět, že upravila koncept Vison E, který se v roce 2020 promění v první elektromobil z Mladé Boleslavi. Upravený koncept pak ukáže živě na autosalonu ve Frankfurtu. Jeho tvary se překvapivě změnily, hlavně pak příď auta, která podle prvních průzkumů mezi oslovenými prý připomínala elektromobily Tesla. Koncepce auta bez středového sloupku ale zůstala, dovnitř interiéru by se tak velmi dobře nastupovalo. Nepředpokládáme však, že by se toto řešení dostalo i do sérové výroby.


DOPORUČUJEME: Škodovka bude opět vyrábět Felicii. Bude jezdit na baterky.

„Na studii Vision E se samozřejmě stále pracuje, od představení v Šanghaji letos na jaře se koncept změnil, připravujeme ho pro sériovou výrobu,“ řekl Guido Haak, šéf produktové strategie Škoda Auto. „Platí, že automobil začneme vyrábět v roce 2020, v té době už bude cca osm procent všech nových aut jezdit na elektřinu.“ Nová elektrická škodovka bude stát na platformě pro elektrické vozy koncernu VW a podle zákulisních informací by se měla vyrábět v Čechách. Guido Haak Taky zdůraznil, že nová elektrická škodovka nebude konkurencí pro model Tesla 3, který se bude prodávat za cca 35 tisíc Euro. „Chceme novou elektrickou škodovku nabízet za nižší cenu, konkurencí pro nás budou podobné modely s běžnými spalovacími motory.


DOPORUČUJEME: Elektrická Škoda Vision E na prvních fotkách a videu
 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události