BMW

20 let staré BMW za 69 tisíc dojelo z Prahy do Mongolska

20 let staré BMW za 69 tisíc dojelo z Prahy do Mongolska
Zdroj: Archiv

Cesta na několik měsíců a za spoustu peněz? Pletete se! 12 zemí, 13 800 kilometrů a pouhé tři týdny.

Nápad jet autem z Prahy do Ulanbátaru se v hlavách Richarda Nemetha, Stefana Stefanova a Stanislava Gálika zrodil už dávno, ale když vyjížděli na cestu, stejně jim to přišlo jako malý zázrak. A oni to dali, pětkovým BMW s benzínovým šestiválcem za 69 tisíc, které jim navíc vybrali facebookový fanoušci autobazaru AAA. Projeli horskou silnici ve výšce 5000 metrů nad mořem a kromě tří defektů neměli žádný problém.

DOPORUČUJEME: 25 rychle a zběsile upravených žigulíků. Neuvěříte vlastním očím!

„Ujeli jsme 13 800 km a projeli Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Moldavsko, Ukrajinu, Rusko, Kazachstán, Uzbekistán, Tádžikistán, Kyrgyzstán až do Mongolska. Cesta přes Pamír highway a poslední kilometry před Mongolskem byly pro auto hodně náročné, ale jsme v cíli,“ řekl v Ullanbátaru Stanislav Gálik. „Auto nemělo žádný technický problém, dojeli jsme v pohodě. Cesta domů bude kratší, pojedeme přes Rusko, bude to cca 8000 kilometrů.“

BAVÍ VÁS AUTA? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!


Takže jestli jste si mysleli, že podobný Roadtrip zvládnete jen s expedičním autem za miliony a s doprovodem, tady máte důkaz, že to není pravda. Jen musíte být dostatečně šílení, a to myslíme v dobrém slova smyslu.


DOPORUČUJEME: Jízda na hranici chápání a rizika v podání legendárního Colina McRae!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události