Obytné vozy

Luxusní obytná dodávka od VW, kterou ovládáte přes tablet

Luxusní obytná dodávka od VW, kterou ovládáte přes tablet
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen California XXL je obytný vůz postavený na základech Crafteru. Má pohon všech kol, vzduchové odpružení a jeho výbava i zpracování vám vyrazí dech!

Volkswagen vyrábí už celé roky malou obytnou Californii, což je domeček na kolečkách, postavený na základech VW Multivan. California patří dlouhodobě nejoblíbenějším obytným vozům po celém světě, a teď se zdá, že by mohla dostat většího bratříčka. Volkswagen totiž na veletrhu karavanů v Düsseldorfu představil koncept California XXL. A my říkáme: Okamžitě ho začněte vyrábět!


DOPORUČUJEME: Češi si oblíbili obytné automobily. Jak se s nimi jezdí a na co si dát pozor?

Jde o obytné auto postavené na základech dodávky Crafter. Na délku má 6,3 metru, je vysoký 2,9 m a jeho šířka je něco málo přes dva metry. I na takhle malém půdorysu ale umí výrobci obytných aut postavit malou garsonku a do Californie XXL se musí každý okamžitě zamilovat. Nabízí čtyři plnohodnotná místa na spaní, má rozkládací kuchyňskou linku s délkou až dva metry, vysouvací modul se sprchou, záchodem a umyvadlem (může mít nadstandardní rozměr 1,2 x 0,6 m), dvě lednice, podlahové topení, zadní postel je vyhřívaná (nebo chlazená), dvě televize, špičkové audio, obrovské střešní okno... Téměř všechny přístroje nebo světla lze navíc ovládat přes tablet či speciální aplikaci v mobilu.


DOPORUČUJEME: Chcete si koupit obytný automobil? A nechcete raději obytný návěs? Tenhle vypadá skvěle!

Aby nebylo toho luxusu málo, tak California XXL stojí na podvozku s pneumatickým odpružením a všechny čtyři kola pohání 177koňový naftový motor. Jízda bude tedy maximálně komfortní, navíc při parkování v kempu se umí podvozek auta sám nastavit do roviny. Bohužel, VW zatím mlčí ohledně případné sériové výroby. Každopádně soudě podle obrovského zájmu návštěvníků, mohl by Volkswagen rozšířit svou nabídku o další auto klidně hned zítra. A to i přesto, že by California XXL nebyla ničím levným, protože i běžná malá Californie se prodává za dva miliony a výš.

DOPORUČUJEME: Na dovolenou autem? Zapřáhněte malou garsonku!

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události