Lotus

Číňani kupují anglický Lotus. A slibují velké investice

Číňani kupují anglický Lotus. A slibují velké investice
Zdroj: Lotus

Potvrzeno, firma Lotus, výrobce lehkých sportovních aut, opět mění majitele. Kupuje ji společnost Geely, která vlastní Volvo. Slibuje velké investice do vývoje, a že nechá výrobu v Anglii.

Čínský koncern Geely se chce stát něčím podobným jako Volkswagen. Před pár lety koupil Volvo, nyní za 1,5 miliardy korun kupuje i Lotus, respektive majoritní podíl ve firmě Proton, která Lotus vlastní. Důvodů, proč Číňani kupují automobilku, která je sama o sobě na hranici prosperity je víc. Proton má kapacity na výrobu aut s pravostraným řízením a Lotus má spoustu zkušeností a znalostí. A taky jde o prestiž.


DOPORUČUJEME: Po čtyřiceti letech dosáhl Lotus zisku. V Británii mají důvod k oslavě!

Lotus je sice známý spíš jako výrobce lehkých sportovních aut, ale fanoušci vědí, že inženýři Lotusu taky vyvíjí podvozky pro jiné automobilky a pomáhají jim s snížit hmotnost jejich aut, v těch dvou oblastech Lotus vždy patřil na samou špičku. Nyní s masivním nástupem karbonu mu ale trochu ujíždí vlak, a tak se budou hodit slíbené investice. Geely slibuje, že vývoj i výroba dál zůstanou ve Velké Británii. A není důvod nevěřit, vždyť Volvo sice změnilo majitele, ale to nemělo žádný vliv na firmu jako takovou.


DOPORUČUJEME: Určeno pro OPRAVDOVÉ ŘIDIČE! Lotus Exige Sport 380

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události