Volvo

Nejnovější Volvo - crossover a s tříválcovým motorem

Nejnovější Volvo - crossover a s tříválcovým motorem
Zdroj: Volvo

Volvo představilo svůj nový Crossover, model XC40. Je to první model postavený ve spolupráci s čínskou automobilkou Geely. A nevypadá zle...

Když čínská autmobilka Geely koupila Volvo, slíbila masivní investice do vývoje. A tady je první výsledek, auto, které Volvu chybělo. Malý Crossover, který bude soupeřit s Audi Q2 nebo Mercedesem GLA.


DOPORUČUJEME: Šéf Volva tvrdí - Auta se spalovacími motory jsou mrtvá!

Stojí na úplně nové platformě, kterou Volvo vyvinulo společně s Geely pro malá auta. Vpředu zavěšení McPherson, vzadu víceprvková náprava a zájemci si budou moci vybrat hned mezi třemi druhy odpružení - standardní, sportovní a s adaptivními tlumiči. Přestože už teď víme, že XC40 bude první Volvo s tříválcovým motorem, tak tato jednotka dorazí později, společně s hybridem, ale taky čistě elektrickým pohonem. Aktuálně si můžete XC40 objednat s naftovým dvoulitrovým čtyřválcem D4, nebo s dvoulitrovou přeplňovanou benzínovou T5. Aťa tak či tak, osmistupňová automatická převodovka a pohon všech kol jsou standardní výbavou.

DOPORUČUJEME: Zakázaná reklama na Volvo XC90. Bude se přece jen nakonec vysílat?

Jak už bývá u Volva zvykem, tisková zpráva hovoří o prémiovosti, nadstandardních materiálech a bohaté luxusní i bezpečnostní výbavě. Těšíme se na svezení, nedočkaví zákazníci si mohou XC40 již objednat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události