Doporučujeme

Auta jsou nuda, Porsche staví jachtu za 320 milionů

Auta jsou nuda, Porsche staví jachtu za 320 milionů
Zdroj: Porsche

Začalo s tím Lamborghini, pak Bugatti a teď i Porsche. Kromě aut staví i luxusní jachty, tady vám miliony stačit nebudou...

Dech beroucí Porsche 918 stálo pětadvacet milionů korun a bylo nejen nerychlejším, ale taky nejdražším silničním Porsche všech dob. Jenže co je to pětadvacet milionů proti 320 milionům, které budete potřebovat, kdybyste si náhodou chtěli koupit tuhle jachtu, kterou se právě dokončuje... Loď Grand Turismo Transatlantic staví společnost Dynamiq podle návrhu Porsche.

DOPORUČUJEME: Jachta od Bugatti - vířivka, lány kůže, ale i ohniště...

V první fázi vznikne sedm lodí GT 115. Budou mít hliníkový trup, tři kabiny a délku 115 stop, tedy 35 metrů. Pak budou následovat menší modely o délce 85 a 100 stop. Porsche mluví o tom, že design exteriéru i interiéru má odkazovat na jejich auta, konkrétně na 911 R a koncept Mission E. Jachty budou pohánět dva motory se společným výkonem 1650 koní a v záloze budou ještě dva elektromotory pro tichá chod. Ale zatímco hybridní systém designovalo Porsche, tak motory jako takové dodává firma MAN. Maximální rychlost lodi má být 40 km/h.


DOPORUČUJEME: Luxusní dvojčata Lamborghini na prodej - auto i loď dohromady

Porsche s touto superjachtou reaguje na poptávku extrémně bohaté klientely. Myslíme si, že jen jen otázkou času, kdy přijde s extrémními limitovanými modely za desítky milionů, tak jako to dělá třeba Lamborghini.

BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události