Porsche

Kombík se spotřebou 3,0 l/100 km a přitom jede 310 km/h

Kombík se spotřebou 3,0 l/100 km a přitom jede 310 km/h
Zdroj: Porsche

Hybridní přeplňovaný osmiválec s výkonem 680 koní se objeví i v Panameře Sport Turismo. Na stovku zrychlí za 3,4 s, na 200 km/h za 8,5 s. Ano, tohle je nejrychlejší kombík na světě. Přitom má tabulkovou spotřebu tři litry benzínu...

Představte si, že toužíte po hybridním autě. Dostanete totiž slevu na daních, parkujete na modrých zónách, neplatíte silniční daň...  Třeba se toho někdy dočkáme i v ČR. No, nic, to bylo jen zasnění na úvod. Taková Toyota Prius by byla výborná, ale vy byste rádi přece jen něco rychlejšího a řešit nabíjení Tesly S je přece pořád trochu otravné. No a přesně pro vás má Porsche Panameru Turbo S E-Hybrid Sport Turismo. Tedy osmiválec, dvě turba a hybridní pohon, který má tabulkovou spotřebu 3,0 l/100 km/h. Že je to výsměch? Stejně jako ta emisní norma! Důležitější je, ten motor má 680 koní a 850 Nm, jeho parametry i zrychlení v reálném světě vám vyrazí dech!

DOPORUČUJEME: Videotest Porsche Panamera! Že jezdí na naftu? No a co, je rychlejší než normální sportovní auta ;-)

Panamera kombi je přitom i praktická, má totiž pět sedadel, kufr s objemem 425 litrů a když zadní sedačky sklopíte, dostanete se na 1295 litrů. A to se vyplatí! Trošku horší je to, přiznáváme, s cenovkou, protože Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo startuje na 188 592 eur včetně daně, tedy necelých pěti milionech korun. Na druhou stranu, dostanete nejrychlejší kombík na světě, který žere jen tři litry a čistě na elektřinu ujede 49 kilometrů. Oba dva údaje samozřejmě platí jen v ideálním světě, ale co už.

BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU! 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Porsche

Důležité Události