Saúdská Arábie

Zlomový okamžik: Ženy v Saudské Arábii budou moci řídit auto

Zlomový okamžik: Ženy v Saudské Arábii budou moci řídit auto
Zdroj: Twitter

Poprvé v historii budou moc ženy v Saudské Arábii řídit auto. Do autoškoly mohou začít chodit již nyní a na silnici mohou vyrazit od června 2018. Mnozí muži s tím ale mají problém...

Ženy v Saudské Arábii a v muslimských zemích vůbec to mají z pohledu Evropana opravdu těžké. Je toho málo co mohou a hodně co nemohou, jednou z těch zakázaných věcí pak je řízení auta. Saudský král Salmán bin Abd al-Azíz však vydal nařízení, podle kterého budou moci ženy od června 2018 řídit. Saudská Arábie byla poslední zemí světa, kde ženy nesměly řídit a toto nařízení bylo považováno za jeden ze symbolů ženské diskriminace.


DOPORUČUJEME: Měla nohy na palubní desce, airbag ji při nárazu dal neuvěřitelnou nakládačku

Jenže v praxi to nebude tak jednoduché... Muži a ženy, kteří nejsou v příbuzenském vztahu spolu nesmí přijít  do styku, a tak se bude ještě muset vyřešit, jak si ženy vlastně budou dělat autoškolu a jak to pak bude s případnými policejními kontrolami. Ostatně tyhle dvě věci byly společně s s tím, že ženy budou moci jezdit kam se jim zlíbí, hlavními argumenty opozice. Názor některých duchovních, že jízda v autě je škodlivá pro vaječníky, pak jen dokresluje, s jakým „nadšením“ bylo tohle nařízení přijato.


DOPORUČUJEME: Žena, které si kupuje ojeté auto? Ideální příležitost pro podvodníky!

Podle zákonů musí ženy v Saudské Arábii musí nosit dlouhé oblečení, šátek na hlavě a hlavně potřebují téměř ke všemu svolení muže, který s nimi v nejbližším styku. Tedy otce, bratra nebo pak manžela. To že budou moci řídit auto je v témhle zemi něco jako opravová revoluce. Jen pro zmínku - první ženou za volantem vůbec byla podle všeho Bertha Benzová, která 5. srpna 1888 zvládla stokilometrovou trasu z Mannheimu do Pforzheimu v autě, které sestrojil její manžel Karl Benz.

AUTOTN.CZ JE I NA FACEBOOKU! STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY :-)

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události