Audi

Velký návrat do Alp - závodní speciál z roku 1938 opět na trati

Psal se rok 1938 a závodní speciál Auto Union řízený legendárním Hansem Stuckem letěl vzhůru do oblak. Extrémní závod do vrchu byl dlouhý 15 kilometrů a je v něm 92 zatáček. Stuck to zvládl za 9 minut a 38 vteřin!

Závod veteránů Grossglockner Grand Prix patří k těm, které si fanoušci zapisují do kalendářů červeným písmem a přidávají k němu vykřičníky. A podobně je to i se závodníky, kteří tenhle závod milují. Letos se jel jeho už devátý novodobý ročník a navázal tak přímo na slavnou historii tohoto legendárního podniku. A poprvé se na trať vrátil slavný Auto Union...


DOPORUČUJEME: Podívejte se, s jakou lehkostí a jak pekelně rychle zajel mladý Stuck rekordní kolo na Nordschleife, nejtěžším okruhu na světě!

Toto legendární závodní auto patří mezi ikonická vozy a není se čemu divit, jak velký byl zájem fanoušků, když zjistili, že se auto objeví na startu. Šestnáctiválec s výkonem přes 500 koní pak řídil syn legendy, „mladý“ Hans Stuck. Ale dost slov, video je podstatně výstižnější. A nezapomeňte VOLUME DOPRAVA!


DOPORUČUJEME: Porsche GT2 RS je ještě rychlejší, než si v automobilce mysleli...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události