Motorka

Stále více motorkářů jezdí i v zimě, takhle se na ni připravte

V posledních letech čím dál více motorkářů jezdí i v zimních měsících. Odborníci ale radí, přípravu na zimu není radno podcenit.

Celoročních motorkářů přibývá. S nimi i počet nehod. Jízda v zimních měsících se totiž stává velmi oblíbenou.

"Ten trend se zvyšuje, vidíme to na silnici, kde jezdí víc motocyklů celou zimu. Je to dané místem, kde ten člověk žije," řekl TV Nova Tomáš Hanžlík motoshopu Pro Perform. Ve středních Čechách nebo Praze v tomto období potkáte víc motorkářů, než třeba na Vysočině.

U automobilu je povinnost mít přezuto na zimní pneumatiky od 1.listopadu. U motocyklu žádné takové nařízení neexistuje. A ostatní povinné věci by si měli motorkáři pořídit takové, aby vyhovovaly i jízdě v mrazu

"První je přilba. Ta se bude potit a mlžit zevnitř, takže volit správně přilbu, tu integrální, která má průduchy na vrchu hlavy. A používat speciální materiály, které se nanášejí na to sklíčko, aby se co nejméně potilo," uvedl mluvčí Ústředního automotoklubu Igor Sirota.

Související obsah

Správně vybraná helma ale rozhodně není to jediné na co myslet pří jízdě na motocyklu v zimě. "Druhou věcí jsou rukavice. Budou nám křehnout ruce a musíme počítat s tím, že přijde nějaký pád," dodal Sirota.

V zimě je samozřejmě více šero, proto je potřeba svítit a mít na sobě reflexní prvky. Mnoho majitelů také svůj stroj při jízdě nevědomky ničí.

"Chyba je, když se jezdí na posolených silnicích, pak odstavit motorku a nechat ji být. Je pak celá od solného prachu a ten všechno rozežírá," vysvětluje Hanžlík.
 

vbo, Michal Čoudek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události