Autonomní řízení

Elektrický tahač od Tesly bude mít premiéru 16. listopadu

Elektrický tahač od Tesly bude mít premiéru 16. listopadu
Zdroj: Tesla

Elon Musk, generální ředitel Tesly a jeden z největších vizionářů dneška, slibuje dojezd od 320 do 480 kilometrů a výrazně větší točivý moment větší, než může nabídnout konkurence.

Původně jsme měli vidět elektrický kamion už 26. října, ale hurikán Maria a s ním spojený výpadek výroby posunul premiéru až na listopad. „To čekání snad bude stát za to, myslím, že to auto bude neskutečné,“ uvedl Musk bez jakýchkoliv podrobností. Podle zákulisních informací by měl mít kamoin Tesla pokročilou funkci autonomního řízení, respektive by se mohl obejít i bez řidiče. Z legislativních důvodů to však zatím není možné a Tesla k tomu už dřív jen vydala prohlášení, že jejich nový elektrický tahač bude schopen jízdy po amerických dálnicích a silnicích.


DOPORUČUJEME: Elektrický tahač od Tesly nebude potřebovat řidiče!

Musk zároveň pustil do světa obrázek, který prozrazuje, že tahač bude mít propracovanou aerodynamiku s dlouhým štíhlým nosem, a taky LED světlomety ve tvaru písmene L, které mají i osobní modely Tesla. Podle Muska bude mít elektrický nákladní automobil větší točivý moment než konkurence a že by měl být okamžitě schopný nahradit současné tahače s naftovými motory. Na další informace, hlavně na velikost baterií a za jak dlouho se nabijí, si ale budeme muset ještě počkat.  


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události