Ferrari

Ferrari přibrzdilo plány na SUV: „Teprve se rozhodujeme!“

Ferrari přibrzdilo plány na SUV: „Teprve se rozhodujeme!“
Zdroj: Facebook

Šéf Ferrari říká, že až v roce 2020 bude definitivně jasné, jestli budou vyrábět auto ve stylu SUV. Tiskový mluvčí vydává prohlášení, kde stojí, že navzdory spekulacím Ferrari nebude vyrábět SUV. A technický šéf říká, že mají mnoho projektů a mnoho konceptů, ale neexistuje žádný program a nic nebylo potvrzeno. Takže jaká je pravda?

Nejméně důvěryhodně působí prohlášení tiskového mluvčího, který se právě teď nesnaží o nic jiného, než aby se zákazníci zajímali o stávající nabídku. Takže to rovnou vynechme. Podstatně důležitější je prohlášení technického šéfa Michaela Leiterse, který myšlenku SUV nevyvrátil a tím pádem ji tedy můžeme brát jako potvrzenou. Leiters přitom už v červnu řekl, že by SUV od Ferrari muselo splňovat DNA značky a nabízet jistá specifika, a že hledají cestu, jak to co nejlépe naplnit. No a úplně nejdůležitější je prohlášení šéfa Ferrari Sergia Marchionneho z minulého týdne...


BAVÍ VÁS AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

„Stojíme před rozhodnutím, zda se držet toho, že poptávka vysoce převyšuje nabídku, nebo zda chceme rozšířit produktové portfolium,“ řekl doslova Marchionne. Přitom v březnu otevřeně mluvil o myšlence SUV, ale že by auto muselo být plnokrevným Ferrari, a že by muselo mít spíš svůj vlastní specifický styl, než aby to bylo běžné SUV.
 

DOPORUČUJEME: Ferrari bude vyrábět SUV. Bude ale jiné, než jsou ta ostatní.Nicméně novináři britského Autocaru se odkazují na slova analytika Maxe Warburtona, který tvrdí, že Ferrari už jedná s investory o tom, že by nový model SUV byl buď jen dvoudvéřový, nebo že by měl druhý pár dveří skrytý. Podle Warburtona plánuje Ferrari velký model určitě vyrábět, mělo by jít o 2000 až 3000 kusů ročně. Italové si podle všeho nechtějí nechat ujít zajímavý segment, kam plánuje vstoupit i Lamborghini, Rolls-Royce a Aston Martin. 


DOPORUČUJEME: Lamborghini kopíruje Porsche! Co ho přesně čeká?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ferrari

Důležité Události