Autodrom Most

Chcete se svézt v Mostě na okruhu? 28. října máte příležitost!

Chcete se svézt v Mostě na okruhu? 28. října máte příležitost!
Zdroj: Autodrom Most

V sobotu 28. října se mostecký autodrom loučí s letošní závodní sezonou a vy můžete být u toho!. V rámci The Most AUTOSHOW 6 se můžete svézt na závodním okruhu, zkusit adrenalin na sedadle spolujezdce v upraveném speciálu Subaru vedle mistra Evropy Petra Fulína, nebo si sami zazávodit v rámci Louda Cupu.

Bude to den jako malovaný, od devíti ráno až do večera se budete moci svézt v 10minutových intervalech na závodní dráze se svým autem, cena 150 Kč je víc než příznivá. Můžete si tak porovnat svoje časy s tím jak AutoTN.cz testuje na autodromu auta... Nebo se nechte svézt Petre Fulínem, který v závěrečném závodu evropského poháru cestovních vozů (ETCC) na okruhu v Mostě začátkem října s přehledem zvítězil, čímž zpečetil průběžné vedení v zasloužený celkový triumf, svůj třetí.


DOPORUČUJEME: VW Golf GTI na okruhu v Mostě fungoval perfetně. Jak rychlý ale nakonec byl? VIDEOTEST!

Můžete závodit i vy!

Návštěvníci autoshow si ale mohou zazávodit i sami. Stačí se přihlásit do LOUDA CUPu, což je mezi jezdci i diváky stále vyhledávanější jednokolový netradičně pojatý závod s tenisovým míčkem v košíčku na přední kapotě vlastního vozu. „Počet účastníků je omezený, bylo by proto dobré přihlásit se do závodu s předstihem na e-mailovou adresu [email protected],“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková. Autoshow však zaujme všechny členy rodin. Zatímco otcové si mohou vyzkoušet svůj řidičský um a odvážnější maminky se svezou po dráze se zkušeným jezdcem, děti se vyřádí ve skákacím hradu. „K dispozici budou mít i dětské dopravní hřiště, chlapcům a dívkám půjčíme kola či koloběžky a také přilby,“ doplnila programovou nabídku Raková. Celý program akce najdete ZDE.


The Most Challenge
Při sobotním autoshow vyvrcholí zároveň třetí ročník populární soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu The Most Challenge. Jezdí se celý den, celkové výsledky organizátoři vyhlásí v 17:00 hodin. V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený na velkém závodním okruhu v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami. Podmínkou je platná registrační značka vozu. Průběžný lídr celkového pořadí Aleš Pelikán z Pardubic dosáhl se svým žlutým Ferrari F12 času 01:50,122 minuty, je tak poslední šance do konečného pořadí ještě zasáhnout. Zoufat si ale nemusejí ani majitelé vozů slabších kubatur motoru, protože od letošního roku platí novinka, která dává šanci na dobré umístění i jim. „Abychom motivovali motoristické fanoušky, jejichž plechoví miláčci se nemohou srovnávat s nadupanými sporťáky, vypsali jsme ceny i pro vítěze každé ze čtyř výkonnostních kategorií,“ vysvětlila Raková. Absolutní vítěz s nejrychlejším časem absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat kurz sportovní jízdy za účasti Petra Fulína. Soutěžící, kteří dosáhnou nejlepšího času v jednotlivých kategoriích, se mohou také bezplatně zúčastnit kurzu sportovní jízdy s Petrem Fulínem.


DOPORUČUJEME: Driftující Subaru WRX STI na zasněženém okruhu v Mostě. Video, které se vám bude líbit.

Winter Challenge

A pozor, i letos se bude jezdit na okruhu i v zimě! „Volné jízdy pokračují už druhým rokem pod názvem The Most Winter Challenge i v zimních měsících. Nejbližší termíny jsou 11. a 25. listopad a 9. prosinec. Další postupně zveřejníme. Jezdí se vždy od 10:00 do 13:00 a od 14:00 do 16:00 hodin, a to za každého počasí,“ doplnila Raková. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události