Doporučujeme

Mapa nehod: Nejrizikovějším místem je křižovatka v Třemošné

Mapa nehod: Nejrizikovějším místem je křižovatka v Třemošné
Zdroj: TN.cz

Nejnebezpečnějším silničním úsekem v ČR je křižovatka na silnici I/27 v katastru obce Třemošná severně od Plzně. Na konci ulice Americká se za poslední tři roky odehrálo 13 nehod. A kde umřelo nejvíc lidí?

Křižovatka u Třemošné je moderním kusem silnice, ale možná právě ta přehlednost a optimistická rychlost některých řidičů. Za poslední dva roky se tu událo 13 nehod se zraněním, z nich čtyři vážné, jeden člověk tady zemřel. Vyplývá to z žebříčku nejčastějšího výskytu nehod, jejichž důsledkem bylo těžké zranění či úmrtí. Sestavila jej pojišťovna Allianz, v databázi jsou údaje za poslední dva roky a dasta vychází z údajů policejní databáze dopravních nehod. Přehled nezahrnuje Prahu. 


DOPORUČUJEME: Mohou být bezpečností pásy při nehodě na obtíž? Odborníci mají jasno!

Druhým nejrizikovějším úsekem je zatáčka na silnici I/11 v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Jihovýchodně od obce Olšany, 500 metrů před odbočkou na Bohutín ve směru jízdy do Olšan, se za poslední tři roky stalo pět nehod, z toho tři vážné. Při těchto haváriích se pět lidí těžce zranilo.Třetí je rizikový úsek v katastru obce Mohelnice, která je rovněž v Olomouckém kraji. Na křižovatce na silnici I/44 při severním výjezdu z města se stalo deset nehod, z toho tři vážné. Tři lidé zde zemřeli a jeden se těžce zranil. Nejvíc smrtelných nehod se pak stalo na silnici I/34 v okrese Jindřichův Hradec v katastru obce Jarošov nad Nežárkou. Tady vyhaslo pět lidských životů... Celou mapu naleznete ZDE.
MÁTE ŘIDIČÁK? MĚLI BYSTE BÝT I U NÁS NA FACEBOOKU!


Ze 133 zkoumaných vážných dopravních nehod se 49 havárií stalo od pátku odpoledne do neděle večer. Většinou bylo sucho, nehody se staly ve dne a viníkem byl řidič, který nebyl pod vlivem alkoholu nebo omamných látek.

DOPORUČUJEME: Měla nohy na palubní desce, airbag jí ublížil tak, že má trvalé následky

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události