Rally Dakar

Šok - Tovární tým Peugeotu končí na Dakaru

Šok - Tovární tým Peugeotu končí na Dakaru
Zdroj: Peugeot

Letošní 40. ročník slavné soutěže Rallye Dakar bude pro Peugeot poslední. Tovární tým končí kvůli novým pravidlům i penězům.

Pořadatelé ještě ani nestihli zveřejnit trasu jubilejního Dakaru, ale automobilovým závodním světem otřásla zpráva, že Peugeot to po letošním ročníku zabalí. Neuvěřitelné... Od automobilky, která na Dakaru získala šest vítězství, z toho dvě po jejím návratu před třemi lety, a vloni měla svoje auta na prvních třech místech, to nikdo nečekal. Že už by na Dakaru dokázali všechno co mohli? I to určitě hrálo svou roli, ale ten hlavní důvod je jiný. Pořadatelé totiž mění pravidla, speciály s pohonem zadní nápravy totiž přijdou o svoje výhody oproti čtyřkolkám, a to by pro Peugeot znamenalo  velké a podle všeho neakceptovatelné investice do vývoje.

DOPORUČUJEME: Legendární dakarský kamion DAF Turbo-Twin měl výkon 1200 koní a jezdil přes 240 km/h

„Je to sice náš poslední ročník, ale o to větší je naše motivace,“ prohlásil ředitel týmu Peugeot Sport Bruno Famin. „Chceme samozřejmě opět vyhrát, ale vždycky říkám, na nic se nedá spoléhat předem. A po vítězství je nejtěžší ho zopakovat.“ Peugeot však udělá pro vítězství maximum. Nové speciály Peugeot 3008DKR Maxi budou pilotovat Stéphane Peterhansel, Sébastien Loeb, Carlos Sainz a Cyril Despres. A za těmito jezdci stojí 19 celkových dakarských vítězství a 148 etapových triumfů, Peterhansel a Despres dokázali vyhrát i mezi motocykly. A právě Peterhansel na tiskové konferenci prohlásil: „Máme k dispozici to nejlepší auto, které jsem kdy řídil, a cílem všech z týmu je získat pro Peugeot další vítězství. Problém je v tom, že čím víc toho vyhrajete, tím víc v tom chcete pokračovat. A čtyřicátý ročník je už můj devětadvacátý...“


DOPORUČUJEME: Legendární Tatrovka z Dakaru je zpět, v Kopřivnici dokončili její renovaci

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rally Dakar

Důležité Události