Doporučujeme

ŠPIONÁŽ! Jak bude vypadat nová škodovka? A jméno?

ŠPIONÁŽ! Jak bude vypadat nová škodovka? A jméno?
Zdroj: Archiv AutoTN

O tom, že škodovka bude vyrábět Kodiaq se splývavou zádí, tedy konkurence pro BMW X4, se mluví už dlouho. Teď jsou na světě nové skici, ale taky už víme, jak se bude jmenovat...

Přestože jsme měli jasné indicie přímo z mladoboleslavské automobilky, a pak tady bylo i pár informací od subdodavatelů, tak to všechno zatím bylo velmi neoficiální. Jenže teď je na světě fotka z prezentace strategie škodovky pro čínský trh, kde je nová řada Kodiaqu jasně pojmenována. Objevila se na serveru PCauto a náš zdroj ve škodovce potvrdil, že jde o autentické materiály. Kodiaq ve stylu SUV Coupe by se měl v Číně začít prodávat příští rok. Ten samý zdroj nám i potvrdil, že skica od SRK Designs pro web IndianAutosBlog.com je zatím podobě nového auta úplně nejblíž. 


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAREGISTRUJTE SE U NÁS NA FACEBOOKU!

DOPORUČUJEME: Kodiaq RS se bude opravdu vyrábět!

Jak bude vypadat?
Až po středové sloupky to bude Kodiaq, jen by mohl mít modifikovanou masku chladiče. Záď auta pak bude splývavá ve stylu BMW X4 nebo Mercedesu GLC Coupe. Nový model bude po technické stránce identický s Kodiaqem, bude tedy mít jeho podvozkovou platformu i motory. V nabídce tedy bude jak několik benzínových, tak i naftových jednotek, ale nepochybně dojde i na hybridní ústrojí. Podvozek by měl být naladěn o trochu víc sportovněji, ostatně Kodiaq RS by mohla být další varianta extrémně úspěšného modelu z Boleslavi.


DOPORUČUJEME: Nová Octavie pro Čínu - vypadá honosněji než evropský model!

Jak se bude jmenovat?
Tak to je zatím jen spekulace... Škodovka má patentováno hned několik dalších jmen s písmenem Q na konci, ale na obrázku z prezentace je označení Kodiaq GT. Je to sice nuda, ale na druhou stranu to dává větší smysl, než použití úplně nového jména jen pro odlišnou karosářskou variantu.

DOPORUČUJEME: Amiq, Anuq, nebo Eliaq. Škodovka si zaregistrovala nová jména

Bude i v Evropě?
Primárně je Kodiaq v téhle podobě určen pro Čínu. Ale zájem o něj je tak velký, že by ve škodovce byli blázni, kdyby ho nepustili i do Evropy. A německý Auto Bild už v létě napsal, že jeho příjezd do Evropy je hotová věc, a že by mělo tohle auto škodovce pomoci, aby ji lidé začali vnímat nejen jako „simply clever“, ale taky jako emotivní značku. Měli bysme se dočkat v roce 2019.

DOPORUČUJEME: Jak jezdí Škoda Kodiaq? Videotest na českých silnicích, ale i v terénu

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události