Rychlost

VIDEO! Nové nejrychlejší auto na světě jede 444,6 km/h

Malá švédská automobilka vzala Bugatti další rekord. O víkendu na silnici mezi Las Vegas a Pahrumpem se stal Koenigsegg Agera RS nejrychlejším autem světa! Je to už podruhé za poslední měsíc, kdy Koenigsegg ukázal Bugatti prostředníček.

Otevřte šampaňské a pusťte si video - Koenigsegg Agera RS splnil na uzavřeném kusu silnice všechny požadavky a před zraky zkušebních komisařů se stal nejrychlejším autem na světě. Tovární jezdec Koenigseggu Niklas Lilja rozjel Ageru RS v obou dvou směrech na maximální rychlost, výsledný čas 444,6 km/h je pak jejich průměrem, vše zaznamel systém Racelogic. Maximální rychlost Bugatti Veyron byla 431 km/h...


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

Koenigsegg Agera RS zajel rekordní čas v sériové specifikaci, tak jak ho malá švédská automobilka dodává svým zákazníkům. Karbonový supersport s váhou 1295 kg pohání přeplňovaný osmiválec s objemem 5,0 litru, který má výkon 1360 koňských sil a točivý moment 1371 Nm. To samé auto před pár dny vyfouklo Buggati i další rekord, tentokrát to bylo ve zrychlení z nuly na 400 km/h a pak zabrždění zpět na nulu. Chiron to dokázal za 41,96 sekund, Agera RS však byla s časem 36,44 s o hodně rychlejší.


DOPORUČUJEME: Rekord vydržel Bugatti jen měsíc, malá automoblka ho převálcovala

Dlužno podotknout, že Bugatti by ale mohlo všechno změnit. Svůj nový model Chiron ještě totiž do podobného klání nevyslalo, protože se zatím čeká na speciální pneumatiky od Michelinu.


DOPORUČUJEME: Kdy překoná Chiron rychlost 450 km/h? A proč jsou pneumatiky tak důležité?  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události