Dálnice

Uzavírky na D1 pomalu končí, lepší to bude i na D8 a D2

Uzavírky na D1 pomalu končí, lepší to bude i na D8 a D2
Zdroj: TV Nova

Stavební sezóna na D1 se chýlí ke konci, až do jara budeme jezdit zase normálně. Skončí taky omezení na dálnicích D8 a D2, prý do konce listpadu.

Milí řidiči, máme pro vás dobré zprávy! Od prosince se už zase bude po většině dálnic jezdit normálně, tedy když zrovna nebude kalamita a ve zprávách se nebude mluvit o tom, že silničáři (opět) zaspali. Z dálnice D1 zmizí zúžení, opravy na D8 za Prahou budou dokončeny a v pohodě se dostanete už i po dálnici D2 směrem na Bratislavu a zpět.


DOPORUČUJEME: Co máte dělat, když vjdete na dálnici do protisměru?

Pravda je taková, že už i ta dálnice z Prahy do Brna je teď lepší, zúžení už je jen na čtyřech místech z letošních šesti. „Nejdéle se bude pracovat na úseku Ostředek-Šternov mezi 34. až 41. kilometrem a pak na úseku Velké Meziříčí - Lhotka (kilometry 146 - 153), kde jsou práce plánované až do poloviny prosince," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jasn Studecký. „Mezi Měřínem a Velkým Meziříčím (km 134 -141) se bude stotřicítkou jezdit už jen do poloviny listopadu, do konce měsíce pak skončí práce i na úseku mezi Hořicemi a Koberovicemi (km 75 - 81).“

Zdroj: TV Nova


DOPORUČUJEME: Hasiči na dálnici D1 - Češi pořád neumí uvolnit pruh pro záchranáře! NÁVOD

Co se příštího roku týče, stavební práce začnou na jaře v závsilosti na počasí. Na dálnici D1 se bude pracovat mezi  Jihlavou a Velkým Beranovem, Velkým Meziříčím a Lhotkou, Ostředkem a Šternovem a Hořicemi a Koberovicemi. Zatímco první dva  úseky mají být podle harmonogramu ŘSD hotové do prázdnin, tak na těch dalších se bude pracovat celý rok. A k ním přibudou ještě další čtyři úseky, může se tedy stát, že na D1 bude hned osm úseků se zúženými pruhy a maximální rychlostí 80 km/h.


DOPORUČUJEME: Bouračka na dálnici. Co dělat a na co si dát pozor?

Oprava dálnice D1 je rozdělena na 21 samostatných úseků, z nichž osm je už zmodernizovaných a dalších pět se opravuje. Celá rekonstrukce má být hotová v roce 2020. Maximální rozpočet na takzvanou modernizaci dálnice mezi Prahou a Brnem je kolem 20 miliard korun.


DOPORUČUJEME: Trápí vás auta před vámi bezdůvodně jedoucí v levém pruhu? Máme dvě legální a elegantní řešení!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události