Škoda

Nejlepší auto na tahání přívěsů? Podle ankety je to Kodiaq!

Nejlepší auto na tahání přívěsů? Podle ankety je to Kodiaq!
Zdroj: Archiv AutoTN

Nejlepším autem na tahání přívěsů se stala Škoda Kodiaq. Obstála v konkurenci dalších 43 aut v testu britského Caravan and Motorhome Clubu.

Existují desítky automobilových anktet, ale „Towcar of the Year“ je jedna z těch, která dává smysl. Už pětatřicet let ji pořádá britský Caravan and Motorhome Club a letos se o vítězství ucházelo celkem 44 nominovaných automobilů. Soutěžilo se nejen o celkové vítězství, ale taky v sedmi cenových kategoriích.


DOPORUČUJEME: Taháte někdy přívěs nebo karavan? Toto video musíte nutně vidět, zjistíte, na co si dát pozor!


DOPORUČUJEME: Škoda Kodiaq - velký videotest na silnici i v terénu

Absolutním vítězem ankety se stal právě Kodiaq, který oslovil porotu ve všech sledovaných disciplínách. A že se nevybírá od stolu dokazují praktické zkoušky na polygonu v Bedfordshiru, kdy auta s přívěsem jezdila na rychlostní dráze, nebo se testovalo, jak obstojí při rozjezdu v masivním stoupání. Kodiaq porotce zaujal nejen svými vlastnostmi, ale i poměrem užitná hodnota a cena, nebo třeba parkovacím asistentem pro couvání s přívěsem. Konkrétně šlo o provedení s dvoulitrovým 190koňovým turbodieselem, s automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Vítěze jednotlivých kategorií pak najdete ve fotogalerii.


DOPORUČUJEME: Přívěs pro všechny milovníky přírody a dobrodružství

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda

Důležité Události