Slovensko

Budou se na Slovensku vyrábět elektromobily?

Budou se na Slovensku vyrábět elektromobily?
Zdroj: Zhi Do

Slovensko je ve hře o další obrovskou investici, mohlo by vyrábět 3000 elektromobilů ročně!

Jestli se tohle Slovensku povede, tak mu budeme moci opravdu závidět. Už nyní je v přepočtu na obyvatele největším výrobcem automobilů na světě a ještě by mohlo posílit. K továrně Volkswagen v Bratislavě, koncernu PSA Peugeot Citroen v Trnavě, KIA motors v Žilině a Jaguar Land Rover v Nitře by se totiž mohla přidat automobilka na výrobu elektromobilů s plánovanou kapacitou 3000 aut ročně!


DOPORUČUJEME: Baví vás auta? Podívejte se na naše videotesty!

Za vším stojí čínská společnost Zhi Dou, která si aktuálně vybírá ve střední Evropě ze čtyř lokalit, kde postaví svou novou továrnu. Investice s výší 400 miliónů eur, tedy 10,2 miliardy, skončí buď na Slovensku, Maďarsku, Rumunsku nebo Polsku. O místě výroby by se přitom mělo rozhodnout co nejdříve, už v roce 2020 by totiž měla začít výroba aut! Pro Slovensko by to znamenalo nejen výrazné posílení v oblasti automobilového průmyslu, ale taky by to jen v továrně vytvořilo dalších 500 pracovních míst.

DOPORUČUJEME: Glosa - převálcují asijské (čínské) automobilky Evropu? Nedivili bysme se!

Společnost Zhi Doupatří k Zhejiang Geely Holding Group, což je firma, která v roce 2010 koupila výrobce osobních aut Volvo, pak automobilku Lotus a nyní masivně investuje do elektromobility v podobě značky Polestar. Automobilka, která svou expanzi do Evropy teprve připravuje, patří ve světě k těm známějším výrobcům elektromobilů a v Evropě vidí zajímavou příležitost. Zaujala mimo jiné na autosalonu ve Frankfurtu, nebo testováním svých modelů na českých silnicích.

DOPORUČUJEME: Tajemný prototyp na českých silnicích - škodovka to není!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události