Elektromobil

Tesla představila nejrychlejší auto na světě, ujede 1000 kilometrů!

Tesla představila nejrychlejší auto na světě, ujede 1000 kilometrů!
Zdroj: Tesla

Tesla překvapila celý svět, nečekaně představil nový Roadster, který je podle Elona Muska, šéfa společností, nejrychlejším autem na světě. Z 0 na 96 km/h totiž vystřelí za těžko uvěřitelných 1,9 vteřiny a jede přes 400 km/h.

Měl to být velký okamžik pro nový elektrický kamion Tesla Semi, ale na konci tiskové konference Elon Musk, CEO Tesly, řekl, že má ještě jedno eso v rukávu... A představil nový model Roadster, který zrychlit z 0 na 96 km/h za neuvěřitelných 1,9 sekundy, což je rychleji než Bugatti Chiron nebo Koenigsegg Agera, což jsou auta, která se před pár týdny přetahovala o rychlostní rekordy. „Tohle je facka všem autům se spalovacími motory,“ řekl Musk na tiskové koferenci. „Řídit sporťák se spalovacím motorem vám oproti novému Roadsteru bude připadat jako jízda na parním stroji!”
 

DOPORUČUJEME: Elektrický tahač od Tesly nebude potřebovat řidiče!

Jestli bude Roadster opravdu tak rychlý jak Musk tvrdí se teprve ukáže, ale čistě papírově to není nereálné. Má pohon všech kol, točivý moment cca 10 000 Nm (!!!) a baterii s kapacit 200 kWh. Při dálniční rychlosti by měla mít Tesla Roadster dojezdem okolo 1000 kilometrů. Přidejte si k tomu místo pro čtyři cestující, sklápěcí střechu a údajně i slušný zavazadlový prostor.


DOPORUČUJEME: Šéf Tesly má minimální plat, přesto vydělal 32 miliard

Jak už bývá u Tesly zvykem, nový Roadster už si můžete předobjednat. Měl by se vyrábět ve dvou verzích, přičemž ta první s označením Founders vyjde na $250,000, tedy necelých 5,5 milionu korun. Ale pozor, ta ještě nebude tak rychlá, jen bude první. Ten silnější model, tedy ten, co by měl jet takhle rychle, bude stát 300 000 tisíc dolarů, tedy cca 6,5 milionu. Podle Muska se Tesla Roadster začne prodávat v roce 2020.

DOPORUČUJEME: Hořící Tesla vyvolala otázku - jak se hasí elektromobily?

Model Roadster byl přitom vůbec prvním autem od Tesly. Šlo o Lotus Elise přestavěný na elektrický pohon a pravda je taková, že se moc nepovedl. Podle Muska za to ale nemohla elektřina, ale konstrukce auta. Od té doby už si Tesla vyrábí auta sama.


DOPORUČUJEME: Tesla začne kromě aut prodávat i solární tašky. Značka: LEVNĚ!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Elektromobil

Důležité Události