Škoda

Škodovka bude vyrábět nový model Ke Luoke. Jen pro Čínu!

Škodovka zařadila do svého portfolia nový model. Jde o prodlouženou verzi Škody Karoq, která se bude prodávat výlučně v Číně. Stejné to bylo i s předchozím modelem Yeti. Vůz s označením Ke Luoke se bude vyrábět v čínské továrně Škoda v Kantonu.

Seznamte se s novým vozem Škoda 柯珞克. Karoq s prodlouženým rozvorem o pět centimetrů byl představen čínským zákazníkům, kteří se na něj netrpělivě těší. Auto má teď rozvor 2688 mm, což je jen o 103 mm méně než má Škoda Kodiaq. Pro čínský trh je totiž velký rozvor stejně důležitá, jako pro ten český velikost kufru. Ke Luoke (tak se to čte), je tedy dlouhá 4432 mm a šířka 1841 mm je identická s Karoqem. A ještě jedna věc nový model odlišuje - masivní použití chromových detailů, další věc, která je pro čínský trh důležitá.


DOPORUČUJEME: Škoda Octavia pro čínský trh. Vypadá dobře, že?


DOPORUČUJEME: Škoda Kodiaq - už jsme ji řídili! Má perfektní podvozek a pár vychytávek... Velký test!

Kromě delšího rozvoru a lehkých kosmetických změn si zákazníci vyžadují co nejlepší nejlepší výbavu, a tak budou mít auta digitální palubní desku, WI-FI připojení k internetu a vzdálený přístup přes aplikaci ŠKODAConnect, díky které lze na dálku auto nastartovat nebo klimtizovat. Co se motorů týče, tak tady už trh asi tak náročný není, protože na výběr bude jen mezi základním čtyřválcem 1,2 TSI s výkonem 115 koní, nebo 150koňovým motorem 1,4 TSI. Obě dvě verze budou mít pohon předních kol a sedmistupňovou převodovku DSG. Výroba vozu v továrně v Kantonu začne z kraje příštího roku.


MÁTE RÁDI AUTA? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!


DOPORUČUJEME: Videotesty - zkoušíme auta na klikatých okreskách i závodním okruhu. Podívejte se!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda

Důležité Události