Ford

Vadí sousedům váš hlučný sporťák? Kupte si Mustanga! VIDEO

Vadí sousedům váš hlučný sporťák? Kupte si Mustanga! VIDEO
Zdroj: Ford

Máte problémy se sousedy, kterým vadí hlučný výfuk vašeho sportovního vozu? Kupte si nový Mustang, budou milovat jeho i vás!

Zaměstnanec  Fordu Steve von Foerster přesně tenhle problém řešil, sousedi si opakovaně stěžovali na hluk jeho osmiválcového Mustangu, který si s nadšením přivezl domů. Vymyslel proto speciální režim „dobrý soused“, který zaujal i jeho nadřízené a nyní se objevil v novém Mustangu. Umožňuje majitelům Fordu Mustang naplánovat, ve kterou denní dobu se má z výfuku ozývat plný sportovní řev a kdy má naopak vůz znít tiše, aby nedělal v sousedství zlou krev, samozřejmě, že si ho můžete i nastavit podle aktuální situace.


DOPORUČUJEME: Videotest - Ford Mustang V8 Cabrio. A jako bonus vám poradíme, jak ušetřit 200 tisíc...

Lidé prý považují vytáčení motoru v blízkém okolí svého bydliště za podobně nepříjemný hluk jako používání elektrického nářadí, štěkající psy nebo zkoušky hudebních kapel. Většina sportovně laděných aut už má výfuku pracující ve standardním a sportovním režimu, ale Mustang je prvním autem, které umožňuje hlasitost naplánovat. V menu palubního počítače lze nastavit, že například mezi osmou hodinou večer a sedmou ráno má vůz startovat potichu. Za novými funkcemi „tichý výfuk“ a „tichý start“ stojí nová výfuková soustava s aktivní klapkou. Ta jinak reguluje zvuk automaticky v závislosti na aktuálně zvoleném jízdním režimu od Normal přes Sport až po Track (závodní trať), v němž z výfuku vychází podmanivé vrčení s hladinou intenzity zvuku 82 dB. V tichém režimu je intenzita zvuku o deset decibelů nižší.


DOPORUČUJEME: Tohle je nová generace Fordu Mustang pro Evropu. Moc se nám líbí!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události