Auto roku

Karoq světovým autem roku nebude, není ani ve finále

Karoq světovým autem roku nebude, není ani ve finále
Zdroj: Archiv AutoTN

Je jisté, že titul Car of the Year 2018 česká Škoda Karoq nezíská, z 37 aut už známe 7 finalistů a Karoq mezi nimi chybí! Takže kdo postoupil?

Mezinárodní anketa Auto roku 2018, tedy Car of the Year, bude i letos bez českého finalisty. Vloni byla očekávání v Mladé Boleslavi snad ještě větší, protože to byl nominován model Kodiaq, a ten měl jako první SUV značky Škoda snad ještě větší šance. Nakonec to bylo ale fiasko pro celý koncern VW, které mezi finalisty COTY 2017 nemělo ani jedno auto! Loňské vítězství získal Jaguar F-Pace.

DOPORUČUJEME: Videotest Jaguaru F-Pace - na okruhu v Mostě po třech kolech

Takže kdo se dostal do finálové sedmičky? Najdete tam Alfu Romeo Stelvio, Audi A8, BMW 5, Citroen C3 Aircross, Kiu Stinger, Seat Ibiza a Volvo XC40. Jak vidíte, nezáleží na ceně nebo na velikosti modelu, porotoci vybírají vozy podle následujících aspektů: technika a technologie, jízdní vlastnosti, užitná hodnota, ekonomika provozu a design. V mezinárodní novinářské porotě je i jeden český zástupce, který bude spoelčně s ostatními nyní volit vítěze. Ten pak bude vyhlášen v předvečer zahájení autosalonu v Ženevě 5. března 2018.

DOPORUČUJEME: První kilometry se Škodou Karoq. Ten podvozek je perfektní!


Škoda Karog má ale všechny ambice na stát se Autem roku v České republice. Domácí automobilce se tradičně daří, nyní porotci vybírají pět finalistů a následně budou i oni volit celkového vítěze.


DOPORUČUJEME: Videotest BMW 5, pravděpodobně nejlepšího sedanu současnosti

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události