Škoda

Ve škodovce dostanou vyšší prémie i příplatky za směny

Ve škodovce dostanou vyšší prémie i příplatky za směny
Zdroj: Škoda Auto

Gratulace odborům do Mladé Boleslavy, povedlo se jim dosáhnout zvýšení prémie za pracovní výkon na 10 tisíc korun, od ledna se zároveň zvýší příplatky za práci a ve vícesměnných provozech.

Podle odborů společnost Škoda Auto už 24 měsíců po sobě překračuje výrobní rekordy a zaměstnanci si zaslouží mimořádné ohodnocení. „Zaměstnanci jsou vyčerpáni plněním šampionských požadavků, požádali jsme proto o navýšení prémie o 100 procent na 8000 korun a v posledních dnech jsme dali požadavek ještě o 2000 korun vyšší,“ řekl předseda odborů Jaroslav Povšík. Zaměstnanci dostanou prémii společně s listopadovou výplatou, v prosinci jim bude taky vyplacena druhá polovina bonusu, který byl navýšen v minulém kolektivním vyjednávání. Zaměstnanci tak dostanou zhruba mezi 40 až 60 tisíci korunami, v závislosti na výši své standardní mzdy. Bonus chtějí odbory znovu navýšit v příštím roce.


DOPORUČUJEME: Baví vás auta? Podívejte se na naše videotesty!


Od ledna pak budou navýšeny odměny za práci ve vícesměnných systémech. V Kvasinách na Rychnovsku bude do konce příštího roku pokračovat 18směnný systém a v lakovně v Mladé Boleslavi 17směnný systém. Automobilka chtěla zavést vícesměnný systém i v Mladé Boleslavi, odbory to ale v rámci vyjednávání odmítly, v Mladé Boleslavi se tak bude stále pracovat v 15 směnách týdně.


DOPORUČUJEME: V Mladé Boleslavi postaví novou lakovnu za 5,5 miliardy korun


Navýšení odměn za vícesměnné systémy zdůvodňují odboráři tím, že tento způsob práce ničí rodinné, partnerské i týmové vztahy. Zaměstnanci si tak od ledna za práci ve více směnách vydělají o tisíce korun více. Týden Škodovácký odborář uvádí jako příklad zaměstnance v 18směnném systému, který si na příplatcích vydělá od ledna víc než 8600 korun měsíčně. Odbory navíc prosadily dva dny pracovního volna ročně za práci v atypickém směnném systému. Navýší se také odměna za flexikonto, což je páteční noční směna v Mladé Boleslavi nad rámec klasického směnného systému. Odměna se zvýší o 100 Kč, zaměstnanci tak od ledna za páteční noční směnu dostanou příplatek 1300 korun.


DOPORUČUJEME: Odbory vyhrožují stávkou, chtějí volno o víkendu a vyšší mzdy

V lednu začnou odboráři se Škodou vyjednávat o zvýšení mezd. Odboráři požadují dvouciferný růst, zároveň ale tvrdí, že deset procent je málo, průměrná hrubá dělnická mzda ve Škodě letos se všemi bonusy v některých tarifních třídách dosahuje zhruba 40 tisíc korun.

DOPORUČUJEME: Je hotovo, Škoda Superb se začne vyrábět v Německu

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události