Elektromobil

Elektrický tereňák se nevyrábí, ale objednalo si ho už 10 tisíc lidí

Elektrický tereňák se nevyrábí, ale objednalo si ho už 10 tisíc lidí
Zdroj: Bollinger Motors

Zatím existuje jen jeden exemplář, takže jde vlastně o prototyp. A jejich webové stránky vypadají trochu amatérsky. Ale i tak evidují přes deset tisíc objednávek a hlavně přichází s novým směrem.

Jako jednu věc si řekněme naprosto upřímně, všechna ta nová SUV a crossovery jsou si podobná jako vejce vejci a chybí jim trocha té invence. Řeší se konektivita, spotřeba a počet USB, ale úplně se někam vytratila ta základní věc, že by jsme to auto měli chtít kvůli něčemu konkrétnímu, třeba kvůli tomu jak jede, nebo jak vypadá. A na tohle vsází tato malá firma Bollinger Motors, která světu představila prototyp poctivého offroadu. Aktuálně už má víc jak deset tisíc objednávek a připravuje sériovou výrobu.


DOPORUČUJEME: Lamborghini Urus je bestie, která jede přes 300 km/h, ale zvládne i terén

Jednoduše a drsně vypadající auto má hliníkový prostorový rám, na kterém jsou jednotlivé díly karoserie přinýtovány a přilepeny. Podvozek má nezávislé zavěšení, elektricky stavitelnou světlou výšku a velmi zajímavé hodnoty pro jízdu v terénu - přední nájezdový úhel je 56°, vzadu je to 53° a světlá výška auta je dokonce 395 mm! Ale ani za svoje výkony na silnici se Bollinger B1 nemusí stydět. Na stovku totiž zrychlí za 4,5 vteřiny a jede až 205 km/h!


DOPORUČUJEME: Podívejte se na video, co všechno zvládne Jeep Wrangler. Budete zírat!

Úzasné je tedy hlavně zrychlení, ale v tomhle elektromobily  mají nespornou výhodu. B1 pohání dva elektromotory, každý na jedné nápravě. Vůz se bude prodávat ve dvou verzích, v té první budou mít baterie kapacitu 60 kWh, v té druhé už 100 kWh. Na menší akumulátory je dojezd 193 km a na větší 320 km, dobíjení z běžné zásuvky trvá 7 respektive 12 hodin.


DOPORUČUJEME: Nejčastější řidičské chyby, které vás mohou zabít

Jenže jestli nás na Bollingeru B1 něco baví úplně nejvíc, pak je to kabina. Na fotkách vypadá fakt dobře, to jak má udělané sedačky, palubní desku a jak je přísně účelná, ale praktické zároveň. Nebo vám se se snad nelíbí ten trik s vyklápěcí přídí, kdy skrz auto můžete nacpat i extrémně dlouhý náklad? Podívejte se do fotogalerie...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události