Maserati

Maserati (opět) zastavuje výrobu, neprodává žádná auta

Maserati (opět) zastavuje výrobu, neprodává žádná auta
Zdroj: Maserati

Maserati má problém - prodává méně aut než si naplánovalo a proto musí nechat zavřené továrny.

Když se loni v zimě zastavila výroba na celé tři týdny, vysvětlovalo to Maserati jako dlouhé vánoční prázdniny a nutnou údržbu. Jenže letos se situace opakuje, fabriky Mirafiori a Grugliasco budou zavřeny až do poloviny ledna, v Mirafiori se přitom nevyrábělo ani na přelomu listopadu a prosince. Právě tady totiž vzniká model SUV Levante, který se prodává podstatně hůř, než si automobilka slibovala. A to nejen v Evropě, ale hlavně v Asii, respektive v Číně, kde se přitom mělo Levante prodávat po tisících.


DOPORUČUJEME: Elektromobily Maserati? Zní to divně, ale od roku 2019 by to měla být realita

Přitom v první polovině roku mělo Maserati dobře našlápnuto a meziroční nárůst byl téměř 40 procent, zdálo se, že ambiciozní plány na transformaci Maserati ve firmu, která bude vyrábět jak sportovní auta, tak luxusní sedany a velkolepé SUV se podaří naplnit. Jenže teď je všechno jinak... Závod Mirafiori zavřel 20. prosince a otevírá až 15. ledna, výroba v Modeně (tady vznikají sportovní modely GranTurismo a GranCabrio) skončila 15. prosince a bude spuštěna až 8. ledna.


DOPORUČUJEME: Ferrari kritizuje jeho vlastní šéf! Proč?

Automobilka odmítla zavření továren komentovat, ale podle odborů je za tím opravdu nízká poptávka. Plány prodat v roce 2018 víc jak 75 tisíc aut s trojzubcem ve znaku se tedy asi nepodaří naplnit. A bůhví, jak to dopadne se sportovním modelem Alfieri a prvním hybridním modelem Maserati - obě dvě auta už měla být dávno představena, ale zatím máme smůlu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události