Displej

Nový trend - digitální displeje uprostřed volantu

Nový trend - digitální displeje uprostřed volantu
Zdroj: Byton

Na výstavě technologických inovací v Las Vegas se mluvilo nejen o autonomním řízení, ale hned dvě spoelčnosti představili nový volant s digitálním displejem uprostřed.

Na virtuální kokpity a obrovské dotykové displeje v nových autech si pomalu zvykáme, většina nových luxusních vozů má digitální displeje minimálně dva a třeba takové Audi A8 či Range Rover Velar hned tři. V budoucnu jich bude ještě víc - digitální displeje totiž nahradí i zpětná zrcátka. A podle všeho se můžeme těšit i na displeje uprostřed volantu, v Las Vegas je představili hned dva výrobci.


DOPORUČUJEME: První elektrická škodovka se bude vyrábět v Mladé Boleslavi

Tím prvním je společnost ZF, kterou budete znát hlavně kvůli jejím automatickým převodovkám, které dodává hned několika velkým automobilkám. ZF se ale taky podílí na vývoji nových aut a tohle je jeden z důkazů. Velký displej na středu volantu je samozřejmě dotykový, ale lze ovládat i gesty. Jeho použití by mělo být v autonomních autech. To dokazuje i druhý výrobce, čínská automobilka Byton, která do Las Vegas přivezla elektrické SUV. jménem Smart Intuitive Vehicle, s pokročilou úrovní autonomního řízení. Tady je displej na volantu vysloveně obrovský a měl by sloužit nejen k ovládání auta, ale zároveň fungovat jako zábavní centrum i notebook.


DOPORUČUJEME: Revoluční pneumatiky umí za jízdy měnit svou šířku i tlak

Jestli vás napadlo, jak to bude v podobném případě s airbagy, tak vězte, že u volantu ZF je schovaný na jeho zadní a vrchní straně. U Bytonu pak žádný není - asi se předpokládá, že auta budoucnosti přece nebudou bourat, ne?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Displej

Důležité Události