Ford

Ford představil nový Mustang Bullitt a ukázal i ten původní! VIDEO

Autosalon v Detroitu se stal místem premiéry nového Mustangu Bullitt. Ford zároveň ukončil spekulace o osudu filmového originálu a původní auto vůbec poprvé ukázal na veřejnosti!

Potvrzeno, i nový Mustang se dočkal verze Bullitt. Kromě typické zelené barvy má i pětilitrový osmiválec s výkonem zvýšeným na 481 koní, otevřené sání z GT350, sportovní výfuk od Ford Perfomance a upravenou řídící jednotku pro ostřejší reakce na plyn! Samozřejmostí je i výlučně manuální převodovka s hlavicí ve tvaru bílé kulečníkové koule a samosvorný diferenciál. „Nový Bullitt je nenuceně cool, stejně jako byl Steve McQueen,“ řekl šéfdesignér Mustangu Darrell Behmer. „Pro mě, jako pro designéra, se jedná o neoblíbenější Mustang – zbavený pruhů, spoilerů a emblémů. Nepotřebuje nic křičet do světa, je prostě cool.“ Kromě zeleného lakování si lze Bullitt pořídit i v červé barvě. K dalším detailům odkazujícím na slavného předchůdce patří chromované prvky okolo masky a předních oken, stejně jako 19palcová kola z lehké slitiny v klasickém designu „Torque thrust“. Vůz nemá žádná loga ani emblémy. Jedinou výjimku představuje kruhové logo Bullitt™ uprostřed zádi.


DOPORUČUJEME: Vitální Švéd si nadělil k 97. narozeninám pětilitrový Mustang GT! Je to frajer.

Není bez zajímavosti, že ve filmu Bullittův případ, v anglickém originálu jen Bullitt, nejezdil žádný speciálně upravený Mustang, ale jen obyčejný fastback z roku 1968 v charakteristické tmavě zelené barvě. Od té doby však vzniklo už několik speciálních provedení.


DOPORUČUJEME: Máme informace ze zákulisí - Mustang Bullitt se vrací!

 

Při natáčení filmu „Bullittův případ“, který měl v amerických kinech premiéru 17. října 1968, se používaly dva identické Mustangy GT fastback. Poté se jejich cesty rozešly. Vůz, se kterým ve filmu jezdil Steve McQueen, prodala společnost Warner Bros. soukromému zájemci, zatímco ten druhý, jenž se používal v kaskadérských scénách, zamířil na vrakoviště. Kaskadérský vůz se začátkem roku 2017 náhle vynořil na Kalifornském poloostrově, ale druhý se zdál být navždy ztracen. Až dosud. Sean Kiernan zdědil „hvězdný“ Mustang v roce 2014 od svého otce Roberta, který ho koupil v roce 1974. Sean pak kontaktoval Ford, aby naplnil dlouholetý sen celé rodiny. A teď, po letech, se filmový Mustang objevil na scéně, i s původní patinou. JEHO DALŠÍ FOTKY NAJDETE VE FOTOGALERII.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události