Škoda

Škoda Kamiq - nové SUV, které bude stát pod 300 tisíc korun

Škoda Kamiq - nové SUV, které bude stát pod 300 tisíc korun
Zdroj: autohome.com.cn

Ne, žádný apríl! Škodovka bude vyrábět další SUV, bude se jmenovat Kamiq a v základním provedení opravdu nebude stát víc jak 300 tisíc. Vy si ho ale nekoupíte - bude se vyrábět v Číně a na tamním trhu se bude i prodávat.

Nejen český trh už dlouho volá po konkurenci pro Dacii Duster, a tak se v Číně chystá premiéra nového modelu Škoda Kamiq. Malé SUV, nebo chcete-li crossover, podobně jako Duster, využívá starší techniku. V tomto případě jde o platformu PQ34, na které byla v roce 1996 představena Škoda Octavie. Stejnou techniku sdílí i model Volkswagen Lavida, taktéž prodávaný na čínském trhu.


DOPORUČUJEME: Videotest - nejlevnější Škoda Karoq, jakou si můžete koupit!

Nová Škoda Kamiq je dlouhá 4390 mm, široká je 1781 mm, vysoká 1593 mm a rozvor náprav má 2610 mm. Karoq je nepatrně kratší, ale zároveň širší, vyšší. Pod kapotou Kamiqu bude benzínová patnáctistovka naladěná na 110 koní.

DOPORUČUJEME: Škodovka bude pro Čínu vyrábět prodlouženou verzi modelu Kodiaq. Jak bude vypadat a kolik bude stát?

Vůz se bude vyrábět v čínské továrně škodovky a tohle jsou předčasně uniklé fotky a informace, oficiální premiéru si Kamiq odbude až na autosalonu v Pekingu. Buďte si jisti, že v Čechách si ho nekoupíte. Bohužel nebo bohudík? Hlasujte!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události