Toyota

Toyota postavila 1000koňový supersport, je to kopie závoďáku

Toyota postavila 1000koňový supersport, je to kopie závoďáku
Zdroj: Toyota

Toyota je automobilka známá hlavně svými ekologickými aktivitami, ale fanoušci motorsportu vědí, že taky úspěšně závodí. A protože hybridy a auta na elektřinu nejsou zrovna sexy, tak postavili i tenhle 1000koňový supersport!

Všichni víme, že abyste zaujali, musíte vystoupit z davu. A tak dostala divize Gazoo Racing, což je sportovní oddělení Toyoty, za úkol postavit supersport, který by prezentoval úspěchy značky v Le Mans a zároveň by světu ukázal, že hybridní auta nemusí být zas až tak úplně nuda. A toto je výsledek - Toyota Gazoo Racing GR Super Sport!

DOPORUČUJEME: Málá a vzteklá Toyota Yaris GRMN - v Evropě jich bude jen 400 kusů, nebude levný, ale přesto ji budete chtít!

Od začátku bylo jasné, že model GR bude vycházet ze závodního speciálu Toyota TS050, se kterým automobilka závodí v sérii vytrvalostních závodů LeMans i ve stejnojmené 24hodinovce. Jenže tady jde o téměř věrnou kopii... Dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec 2,4 l je kombinovaný s elektromotorem a celkový výkon auta je 1000 koní. Karoserii tvoří karbonový monokok osazený vrchními díly ze stejného materiálu, motor a nápravy jsou uloženy na pomocných rámech z kovaného hliníku a titanu. Zatímco váha závodního vozu je 875 kg, tak GR by mělo vážit cca tunu, což znamená skvělý poměr váhy a výkonu.

 

DOPORUČUJEME: Bugatti Chiron jede přes 400 km/h. Když ho přitom chcete natočit, existuje jen jeden způsob... Podívejte se!

Aktuálně se o modelu Toyota Gazoo Racing GR Super Sport hovoří jako o konceptu, ale podle zákulisních informací by měla vzniknout i limitovaná série určená pro silniční provoz. A jestli je pro vás při rozhodování důležitá cena, pak vězte, že auto nebude určené pro vás...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události