Dálniční policie

Pozor! Poradíme vám, jak poznáte policejní Škody Superb!

Pozor! Poradíme vám, jak poznáte policejní Škody Superb!
Zdroj: Týdeník Policie

Nové policejní Superby jsou neoznačené, v nenápadných barvách a ještě nikdo nedal dohromady seznam jejich SPZ. Přesto se dají poznat.

Policie má nové Superby. Doplňují flotilu dálničních stíhaček, nahrazují vysloužilá auta a jejich poslání je jasné - vybírat peníze na pokutách. Experti se sice shodují, že pro dnešní moderní auta je úplně jedno jestli jedou 130 nebo 140 km/h, za pravdu jim dávají i statistiky ohledně počtu nehod zapříčiněných překročením maximální rychlosti, ale pro policii je vybírání pokut za rychlost tím nejsnažším způsobem, jak plnit státní kasu.

DOPORUČUJEME: Jel v protisměru, ohrožoval ostatní, ale policie ho jen pokárala!

Nové policejní Superby jsou v nenápadných barvách jako jsou černá, stříbrná, šedá a bílá. Takových jezdí po silnicích tisíce. Na první pohled byste si měli dát pozor na auta, která mají zadní a zadní boční okna zatmavená fólií. To je základní vodítko, většina obyčejných řidičů má totiž skla čirá. Tmavé fólie zakrývají při pohledu zezadu nejen policejní techniku na palubní desce, ale kryjí i majáky. Přesto si za dobrých světelných podmínek obojího všimnete. Čočka radadu v čelní mřížce je však umně skrytá a nenápadná. Přesto je tady jedno spolehlivé vodítko...

DOPORUČUJEME: Řidiči radujte se, policie si za vaše peníze koupila nové Superby

Ano, podle jedné věci poznáte policejní Superby na první pohled. Je to střešní anténa! Zatímco civilní Superby mají jen běžnou malou ploutvičku autorádia a navigace, tak policejní vozy mají běžnou anténu, kterou potřebuje jejich vysílačka. Podívejte se tedy na střechu, to je nejspolehlivější vodítko.

DOPORUČUJEME: Předjížděl na horizontu a naboural čelně do policejního Passatu. Bouračka v přímém přenosu!

Závěrem dodáváme, že policejní Superby mají dvoulitrové benzínové motory s výkonem 280 koní, automatickou převodovku a pohon všech kol. Na stovku zrychlí za 5,8 s a jedou 250 km/h. Umí měřit rychlosti ze stojícího i jedoucího vozidla, a to i v protiměsru. Automaticky jsou rozpoznávány registrační značky vozidel a v registru centrálních vozidel je ověřováno, zda se nejedná o kradené či jinak problémové vozidlo. Měřicí zařízení lze využít i k měření průměrné rychlosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události