Autonomní řízení

Tohle má být VW budoucnosti. Bez volantu a na elektřinu

Tohle má být VW budoucnosti. Bez volantu a na elektřinu
Zdroj: Volkswagen

I.D. VIZZION je nová studie automobilky Volkswagen, jde o čtvrtý model řady I.D. Futuristické auto bez volantu ukáže v březnu v Ženevě.

Tak takhle si Volkswagen představuje budoucnost. V Ženevě představí studii I.D. VIZZION, vozítka s elektrickým pohonem a funkcí automatizované jízdy. Bez volantu a viditelných ovládacích prvků!

Podobu konceptu dnes Volkswagen ukázal na prvních skicách. Vizzion navazuje na představení prvních elektromobilů nové modelové řady I.D. „Volkswagen v současnosti urychluje vývoj moderních vozidel ve všech oblastech. Cílem je používat inovativní techniku pro výrobu automobilů, které budou čistší, bezpečnější a mnohem praktičtější a komfortnější,“ popsala automobilka v tiskové zprávě.

Související obsah

Inženýři v interiéru studie využili potenciál autonomní jízdy. Ovládání auta přebírá „digitální řidič“ s mnoha asistenčními systémy. Koncepční vůz jezdí a řídí v silničním provozu sám. Cestujícím mohou trávit čas během jízdy podle svých představ, s virtuálním šoférem komunikují prostřednictvím systému ovládání hlasem i gesty. Auto zná osobní preference pasažérů a individuálně se každému z nich přizpůsobuje.

Zdroj: Volkswagen

„Prémiový sedan ukazuje svou inovativní technikou, konceptem zcela automatického provozu a elegantním vzhledem směr, jímž se Volkswagen ubírá při vývoji techniky a designu svých budoucích elektromobilů,“ doplnila automobilka.

Systémový výkon studie I.D. VIZZION o délce 5,11 m je 225 kW. Její nejvyšší rychlost je 180 km/h. Lithium-iontové akumulátory s kapacitou 111 kWh umožňují dojezd až 665 kilometrů s využíváním rekuperace kinetické energie při brzdění. Dva elektromotory s inteligentním řízením spolupracují s nejvyšší efektivitou a pohánějí všechna čtyři kola sedanu

Nový druh automobilu budou moci používat i skupiny zákazníků, kteří v současnosti nemohou řídit, například kvůli věku nebo zdravotním indispozicím.

Související obsah

Značka chce do roku 2025 představit více než 20 elektricky poháněných modelů. V roce 2020 bude na trh uveden I.D.2 jako elektromobil kompaktní třídy. V rychlém sledu bude následovat nové elektrické SUV – I.D. CROZZ3 – a I.D. BUZZ4 jako velkoprostorový vůz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události