Policie

Nebezpečné honičky s policií. Českem se řítí kurýři na drogách!

Zloději luxusních aut ohrožují životy lidí na českých silnicích. Přes naši republiku totiž projíždějí velmi vysokou rychlostí najatí kurýři. Za úkol mají projet s kradeným vozem bez zastavení z Německa na východ. Aby cestu vydrželi, zběsilou jízdu absolvují pod vlivem drog.

Zdá se, že jde o nový trend v krádežích aut. Šlápnout na plyn a uhánět, co síla vozu stačí. Stejně to udělali šoféři dvou vozů značky Audi. Hlídka je začala pronásledovat. Řidiči ale odmítli zastavit.

Zběsilá honička trvá několik minut až do chvíle, kdy se jedno z aut otočí do protisměru. A policisty tak zablokuje, aby umožnilo druhému řidiči pokračovat v jízdě. Ani ten ale daleko nedojel. S druhým autem totiž skončil ve slepé ulici.

Související obsah

A stejnou strategii mělo ten den i hledané BMW z Německa. Pronásledování znovu připomínalo akční scény. "Řidič bezohlednou agresivní jízdou projel zátarasem a naboural civilní nákladní vůz," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Nakonec i šofér bavoráku skončil v poutech.

Podobné divoké honičky jsou přitom čím dál častější. Zlodějské gangy auta ukradnou většinou v Německu a pak je převážejí přes Česko na východ. Využívají přitom převozní řidiče. Najatí šoféři nemají klíčky od zapalování, proto když už jednou nastartují, nezastavují.

A to ani před policií. Navíc bývají pod vlivem drog a mohou tak způsobit nehodu. Často totiž s autem manévrují naprosto nepředvídatelně.

pez, Jan Socha / TN.cz,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události