Parkování

Radnice nemůžou vybírat pokuty za parkování! Kde se stala chyba?

Radnice nemůžou vybírat pokuty za parkování! Kde se stala chyba?
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Nabrali úředníky, koupili vybavení, do ulic poslali speciální auta, která umí číst espézetky. Na jeden detail ale jaksi zapomněli! Úředníkům chybí software, takže radnice nemůžou vybírat pokuty...

Pražské obvody nevybírají pokuty za špatné parkování v nově zavedených placených zónách! Obvodní radnice totiž nedostaly včas od magistrátu potřebný software a data. Upozornil na to portál iDnes.cz s tím, že problém mají úřady druhého, třetího, pátého a sedmého pražského obvodu.

Elektronicky řešené zóny začaly fungovat na začátku února na území Prahy 1, Prahy 3 a Prahy 7. V dalších obvodech už dříve. Parkování se platí pomocí webové aplikace nebo v automatu, lísteček za oknem už každopádně není třeba.

Související obsah

Problémy s vybíráním pokut potvrdila například mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková, podle ní ale městská část přestupky eviduje a bude je řešit později. Jenže počty nashromážděných přestupků jdou do tisíců. Jen Praha 5 zatím potvrzuje 3914 nevybraných pokut.

Na softwaru se pracuje, úředníci čekají na zprovoznění a napojení na registry. Magistrát slibuje, že se systém rozběhne na začátku dubna. Pak radnice prý začnou obesílat všechny archivované provinilce. V každém obvodu vyjde spuštění softwaru na zhruba dva miliony korun.

Podle iDnes.cz se problémy netýkají částí Praha 1, 6 a 8. V Praze 1 a 6 běžel pilotní provoz programu na zpracování přestupků, oba úřady si navíc pořídily vlastní aplikace. Na jedničce od začátku roku kontrolují parkování přímo úředníci.

Související obsah

Magistrát tvrdí, že systém nelze zavést všude naráz kvůli rozdílným IT systémům v jednotlivých městských částech, dodává iDnes.cz. Magistrát navíc prý nemohl použít původní řešení, protože Prahou dosud užívaný software je zastaralý.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Parkování

Důležité Události