Auto

Drift za polárním kruhem. Zvládne ho křehulka, která nasnáší smyky?

Nemá ráda rychlou jízdu a pocit při smyku přímo nesnáší! I tak se reportérka Lucie Pazderková vydala až do dalekého Laponska a za polárním kruhem si vyzkoušela offroad, driftování i závodní tratě s náročným terénem. To vše v nejnovějších českých autech.

Nejdřív si pod dohledem instruktorů poradila s ledem, pak se učila na zasněžených kopcích. Ale tím adrenalinové dobrodružství rozhodně neskončilo.

"Pojďme si konečně užít trochu srandy," slyšela po tom všem. Stál před ní bývalý pilot Formule 1, idol německého motosportu a dvojnásobný vítěz 24hodinového závodu Le Mans – Hans Joachim Stuck.

A tak se s ním vydala na ledový závodní okruh...

Zdroj: TV Nova

"Nejdůležitější při jízdě na sněhu a ledu jsou plynulé pohyby, žádné trhání a hektické brzdění. Vždy je důležité dívat se o kus dál a cítit a kopírovat povrch," radil zkušený pilot.

 

Související obsah

A jak se s hlubokým sněhem křehká dívka, kterou zpočátku nadchla pouze barva auta, vypořádala? Na to se podívejte v reportáži. Můžeme ale prozradit, že náhon na všechny čtyři kola, dravý motor a opojné turbo si nakonec zamilovala.

TN.cz/vem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události